Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.

https://www.utrzymanieruchu.pl/ | Strategie utrzymania ruchu


Profesjonalne badanie, które zostało przeprowadzone przez redakcję portalu utrzymanieruchu.pl, miało na celu wykazanie praktyk stosowanych w zakładach produkcyjnych w Polsce, w kwestii utrzymania ruchu. Pod uwagę wzięto między innymi strategie utrzymania ruchu na produktywność  oraz rentowność firmy.

Zgodnie z danymi wynikającymi z badania okazuje się, że osobą, która najczęściej inicjowała wybór strategii utrzymania ruchu, był kierownik. Zaraz po nim głos ten należał do dyrekcji lub prezesa firmy. Dużo mniej osób potwierdziło, że decyzję taką podejmowała centrala firmy, zaś większość odpowiedziała, że nie wie, kto miał wpływ na właśnie taką decyzję.

Istnieje kilka strategii, które są wykorzystywane, jeśli chodzi o strategię utrzymywania ruchu. Są to między innymi:

  • strategia planowana;
  • strategia eksploatacji do wystąpienia uszkodzenia;
  • konserwacja zależna od stanu technicznego maszyn i urządzeń;
  • konserwacja prognozowana;
  • konserwacja ukierunkowana na niezawodność.

Zgodnie z przeprowadzoną ankietą, około 50% osób zadeklarowało, że trzema największymi zaletami konserwacji PdM są: mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia i awarii, dużo mniejszy czas postojów oraz lepsza produktywność.

Tylko w przypadku 32% ankietowanych, w ich firmach korzysta się z usługi outsourcingu w utrzymaniu ruchu. Pozostała część osób odpowiedziała, że takiej metody nie zaleca się ich firmach.

Mając na względzie osoby, które udzieliły pozytywnej odpowiedzi na temat outsourcing utrzymania ruchu, wymienia się tutaj takie obszary jak:

  • automatyka;
  • mechanika;
  • elektryka i elektronika;
  • instalacja sprężonego powietrza;
  • gospodarka smarna i olejowa.

Na stronie internetowej portalu Utrzymanie Ruchu, można zapoznać się z dużo głębszą analizę przeprowadzonego badania, aby jeszcze bardziej zgłębić kwestię problemu utrzymania ruchu w firmach. Badanie to zostało wykonane w profesjonalny sposób. Ankietowani to osoby zatrudnione w przemyśle. Dzięki przeprowadzonym pomiarom udało się uzyskać ciekawe statystyki pozwalające sprawdzić, w jaki sposób kształtuje się poziom świadomości utrzymania ruchu w polskich przedsiębiorstwach.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.utrzymanieruchu.pl/
Dodano: 2019-08-03
Telefon: 22 852 44 15
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wincentego Rzymowskiego 30
Kod pocztowy: 02-697

Źródła:
https://www.utrzymanieruchu.pl/strategie-utrzymania-ruchu-w-polskich-zakladach/Autor: Igor Adamski


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
PLEXMEDIA
ul. 05205 Klembów, Lipka 94