Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Jak złożyć pozew o rozwód?


Adwokat Adam Bakłażec w swojej kancelarii przyjmuje klientów, którzy chcą się rozwieść. Usługi prawnicze w tym zakresie rozpoczynają się od konsultacji wstępnej, kiedy to specjalista prawa zapoznaje się z sytuacją małżeńską klienta i informuje go o tym, jak będzie przebiegała sprawa rozwodowa.

Pierwszy etap to złożenie pozwu rozwodowego. Dokument ten powinien zostać przygotowany precyzyjnie i zawierać wymagane punkty formalne. Jedynie wtedy będzie pozytywnie rozpatrzony przez sąd. Składając pozew o rozwód w Sosnowcu, można skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje wskazana Kancelaria Adwokacka. Adwokat podkreśla, jak ważne jest to, by być w pełni przekonanym, iż ten krok się podejmuje. Wniosek o orzeczenie rozwodu musi zostać złożony w świetle przepisów wtedy, gdy jest się przekonanym, iż nastąpił trwały rozkład pożycia małżeńskiego.

Pozew rozwodowy powinien zostać złożony we właściwym sądzie okręgowym, w wydziale prawa cywilnego. Kierując się do doświadczonego adwokata nie należy się obawiać błędów formalnych. Wszystko zostanie przygotowane wzorcowo. Każdy dokument tego typu ma pewne elementy stałe. Są to:

  • oznaczenie sądu do jakiego kieruje się pozew,
  • dane osobowe wnioskodawcy oraz pozwanego/pozwanej,
  • uzasadnienie prawne, oparte o fakty z życia konkretnego małżeństwa,
  • podpis powoda\powódki,
  • załączniki, jakimi są najczęściej dowody w sprawie rozwodowej.

Wykwalifikowany adwokat podkreśla, jak bardzo ważne jest to, aby w pozwie zawrzeć także to, jakiego orzeczenia po stronie sądu oczekuje powód/powódka. W polskim prawie można liczyć na orzekanie:

  • z winy pozwanego współmałżonka,
  • z winy powoda/powódki,
  • bez winy,
  • z winy obu osób.

W dokumencie warto też wspomnieć o istotnych regulacjach, jakimi są alimenty oraz opieka nad dziećmi. Rzetelne uzasadnienie pozwu o rozwód jest kluczowe dla przebiegu sprawy. Profesjonalny pełnomocnik, jakim jest Adam Bakłażec zadba o to, aby pismo było bez zarzutu pod względem formalnym. To wpłynie na szybszy przebieg sprawy rozwodowej, na czym często zależy stronom zainteresowanym.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://adwokat-baklazec.com/
Dodano: 2021-04-17
Telefon: 795 612 518
Miejscowość: Sosnowiec
Adres: Modrzejowska 20
Kod pocztowy: 41--20

Źródła:
http://adwokat-baklazec.com/uslugi-prawnicze/prawo-rodzinne/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozw%C3%B3d

Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12