Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Dom opieki "Zacisze"

Domy spokojnej starości Warszawa i okolice


Decyzja o oddaniu starszego, chorego członka rodziny do domu opieki nie jest łatwa dla obu stron, głównie z psychologicznego punktu widzenia, jednak często może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Pacjent dzięki temu ma zapewnioną profesjonalną opiekę bytową i lekarską, co przy różnorakich problemach zdrowotnych trapiących seniorów oraz nierzadko ich ograniczonej mobilności jest bardzo istotne. Młodsze pokolenie natomiast jest spokojne, że ich rodzice lub dziadkowie znajdują się w miejscu, gdzie mogą bezpiecznie funkcjonować, odpoczywać, czy nawiązywać nowe znajomości z osobami w swoim wieku. 

Obecnie największym problemem jest znalezienie punktu świadczącego usługi w powyższym zakresie, który dysponowałby wolnymi miejscami. Szczególnie oblegane są domy spokojnej starości w Warszawie i okolicach oraz przy innych dużych skupiskach miejskich na terenie kraju. W każdym z nich istnieje zazwyczaj długa lista oczekujących. Zapotrzebowanie na ośrodki, gdzie świadczy się opiekę nad seniorami, można dostrzec w Polsce już od kilkunastu lat. Rezultatem jest powstawanie coraz to nowych, prywatnych kompleksów, które przyjmują pacjentów w wieku 60 +. 

Są to zazwyczaj estetycznie wykończone, nowoczesne budynki pełniące funkcję hotelu, miejsca relaksu, strefy rozrywki, jadalni, kuchni oraz sanitariatów. Są najczęściej zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu, pełnym zieleni, w cichej, sprzyjającej odpoczynkowi okolicy. Takie umiejscowienie pozwala pacjentom na stały kontakt z przyrodą w postaci spacerów na świeżym powietrzu, które mogą odbywać samodzielnie, z opiekunem lub ze wsparciem wizytujących członków rodziny. 

Jako personel w tego typu ośrodkach występują wykwalifikowane pielęgniarki, lekarze rodzinni lub specjaliści danej dziedziny, również prężnie działa tam obsługa obiektu, dbająca o bezpieczeństwo i komfort pacjentów, a także o czystość użytkowanych przez nich pomieszczeń. Taka właśnie kadra funkcjonuje w Domu Opieki Zacisze k. Warszawy. To dom spokojnej starości, z którego dokładną ofertą można zapoznać się na jego stronie internetowej. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://www.domopieki.net/
Dodano: 2021-05-17
Telefon: 22 722-97-76
Miejscowość: Stare Babice
Adres: Pohulanka 71
Kod pocztowy: 05-082

Źródła:
http://www.domopieki.net/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18