Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

JUTOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Przycisk ppoż


W myśl obowiązujących przepisów przeciwpożarowych każdy budynek użyteczności publicznej powinien być wyposażony w sprawny i łatwy do zlokalizowania system ochronny. Składają się na niego różne elementy. Pierwszy z nich to czytelne oznaczenia wskazujące wyjścia ewakuacyjne i awaryjne. Powinny przedstawiać prawidłowy kierunek, w którym powinny poruszać się osoby w sytuacji wystąpienia w danym budynku pożaru lub zwiększonego zadymienia. Tabliczki informacyjne standardowo muszą być ulokowane na określonej wysokości, aby były dostrzegalne nawet z daleka. Poleca się również zakup modeli o odpowiedniej wielkości, wykonanych z wytrzymałego tworzywa. Często wybieranym wzorem są oznaczenia pokryte fluorescencyjną farbą świecącą w ciemności, dzięki czemu są łatwe do zlokalizowania gdy w budynku dojdzie do awarii instalacji elektrycznej.

Kolejnym elementem jest przycisk ppoż. Powinien być zlokalizowany w miejscu ogólnie dostępnym, aby umożliwić szybkie skorzystanie z niego w sytuacji wystąpienia pożaru. Chętnie wybieraną opcją jest charakterystyczny i często spotykany na terenie różnych obiektów model, dostępny w ofercie na stronie internetowej jutom.com.pl. Jego kształt oraz sposób aktywacji są powszechnie znane, co znacząco ułatwia obsługę. Dzięki temu właściciel lub nadzorca budynku ma pewność, że w chwili pojawienia się ognia każda osoba przebywająca na zagrożonym terenie będzie umiała szybko zlokalizować przycisk, włączyć alarm i szybko się ewakuować. 

Wyposażając daną przestrzeń na wypadek pożaru, nie można zapomnieć o sygnale dźwiękowym. Jest on niezbędny zwłaszcza w wielkopowierzchniowych zabudowaniach, użytkowanych przez dużą, mocno rozproszoną liczbę osób, na przykład obiektach sportowych, placówkach oświatowych, biurach czy też blokach. 

Warto zaopatrzyć się w powyższe elementy, gdyż ich zamontowanie i stosowanie w sytuacji niebezpiecznej może uratować zdrowie lub nawet życie. Tabliczki informacyjne, przyciski ppoż czy sprawność sygnału dźwiękowego są także weryfikowane podczas każdorazowej kontroli instytucji zewnętrznych, w tym straży pożarnej.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://jutom.com.pl/
Dodano: 2021-08-09
Telefon: 798230180
Miejscowość: Blizne Łaszczyńskiego
Adres: Świętego Mikołaja 27
Kod pocztowy: 05-082

Źródła:
https://jutom.com.pl/wylacznik-glowny-przeciwpozarowy


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18