Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir Budzik

Wzór przemysłowy i jego ochrona - gdzie uzyskać informacje?


Standardowo większość osób, aby znaleźć interesujące ich dane bądź też poszerzyć swoją wiedzę w konkretnym zakresie, korzysta z internetu. To w większości przypadków nieocenione źródło informacji i porad, jednak zazwyczaj przedstawione tam wsparcie jest uniwersalne i trudno go dopasować do danej sytuacji. Tyczy się to w szczególności kwestii patentu. 

Procedura związana z uzyskaniem ochrony znaku towarowego czy wzoru przemysłowego jest skomplikowana i w dużej mierze indywidualna. Podczas jej rozpatrywania należy zadbać zarówno o sprawy organizacyjno - prawne, jak i merytorykę. Potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin. Poszukiwanie informacji na własną rękę jest, oczywiście, możliwe, ale zabiera bardzo dużo czasu. Poza tym osoba chcąca ubiegać się o ochronę patentową nie ma gwarancji, czy dokonała analizy wszystkich elementów. Zawsze może się zdarzyć, że instytucja, która weryfikuje wniosku, może zlecić jego poprawę, co z pewnością wywoła sporą frustrację.

Internet jako źródło wiedzy może przydać się w inny sposób. To właśnie w sieci swoje oferty przedstawiają realizatorzy, których domeną jest doradztwo w zakresie opracowywania i składania dokumentacji do Urzędu Patentowego. Jednym z takich wykonawców usług jest kancelaria prawna, która ogłasza się na stronie internetowej logopatent.pl.

O pomoc pracowników wspomnianej kancelarii mogą ubiegać się osoby, których interesuje między innymi rejestracja znaku towarowego, zastrzeżenie nazwy firmy, logo lub wzoru przemysłowego. Aby ochrona klienta w tego typu kwestiach była na najwyższym poziomie, a wymagane przesłanki spełnione, każda sprawa analizowana jest na dwóch poziomach, prawnym oraz merytorycznym. Za pierwszy odpowiadają przede wszystkim pracownicy realizatora, za drugi natomiast specjaliści z danej dziedziny, z którymi kancelaria nawiązuje współpracę doraźną w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Oddając swoją sprawę w ręce kompetentnej grupy osób mających doświadczenie we wspieraniu klienta w jego kontaktach z Urzędem Patentowym, można wiele zyskać. Przede wszystkim spokój i pewność, że dokumentacja będzie opracowana zgodnie z wymaganym przez instytucję harmonogramem i wytycznymi. Pracownicy zaznajomieni z tematem mogą także wyjaśnić zakres ochrony oraz czas jej trwania, a także wskazać możliwości jej przedłużenia, o ile jest ona ograniczona czasowo.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://logopatent.pl/
Dodano: 2021-10-23
Telefon: 669 838 836
Miejscowość: Warszawa
Adres: al. Aleja Stanów Zjednoczonych 72
Kod pocztowy: 04-036

Źródła:
https://logopatent.pl/wzory-przemyslowe/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18