Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


P.H. BAU-TEC

Jak wybrać siekierę do drewna?


Poszukując wysokiej jakości narzędzi ręcznych, warto zainteresować się ofertą sklepu sprowadzającego znajdujące się na półkach towary od wielu, także zagranicznych, producentów. Asortyment firmy jest niezwykle bogaty i można w nim nabyć wszystko, co niezbędne zarówno w warsztacie przydomowym, jak i w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Znajdą tam coś dla siebie majsterkowicze, właściciele ogrodów i profesjonaliści zajmujący się mechaniką samochodową, lakiernictwem, spawalnictwem czy pracami budowlanymi.

Wśród producentów, których artykuły można znaleźć w firmie są między innymi Falcon, Vorfal, Honiton, Jobi-Profi i wiele innych. Przedsiębiorstwo Bau-Tec prowadzi sklep stacjonarny i internetowy, gwarantując szybką dostawę. Zatrudnia profesjonalny personel doskonale znający sprzęt znajdujący się w ofercie, dlatego klienci potrzebujący wsparcia przy zakupie mogą korzystać z jego wiedzy i doświadczenia.

Wydawać by się mogło, że tak proste narzędzie, jak siekiera do drewna nie wymaga większego zastanowienia przy zakupie, jednak okazuje się, że wybór wcale nie jest taki oczywisty. W asortymencie sklepu dostępnych jest wiele typów tych narzędzi, których odpowiedni dobór gwarantuje efektywną pracę. Jest tam odpowiednia siekiera dla osoby wykonującej drobne prace na działce, do łupania drewna na ognisko na wypad turystyczny i do pracy w warsztacie ciesielskim. Jeśli ma się na ten temat niewielkie pojęcie, najlepiej wybrać siekierę uniwersalną o:

  • nieskomplikowanej konstrukcji,
  • lekko łukowatą,
  • o wadze od półtora do 2,5 kg,
  • długości drzewca od 70 do 95 cm.

Warto wiedzieć, że do rąbania drewna miękkiego nadają się siekiery o dłuższej i cieńszej krawędzi tnącej. Narzędzie to idealnie sprawdzi się w ogrodzie, przy okrzesywaniu, jak i przy ścince krzewów i drzew.

W asortymencie są też mniejsze siekiery, ważące do kilograma, o krótkim trzonku, które sprawdzą się także jako młotek mogący posłużyć do wbicia gwoździa czy śledzia przy namiocie, zatem idealne na biwak. Na półkach sklepowych dostępne są także siekiero-młoty idealne do rozłupywania twardego drewna, o krótkiej krawędzi tnącej i długości około 1 metra.

Nie wiedząc, jakie narzędzie wybrać, lepiej skorzystać z profesjonalnej porady obsługi sklepu, która dobierze siekierę do użytkownika, biorąc pod uwagę na przykład długość ramienia. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://bau-tec.pl/
Dodano: 2021-11-15
Telefon: 782 22 88 32
Miejscowość: Częstochowa
Adres: Wilsona 30
Kod pocztowy: 42-200

Źródła:
https://bau-tec.pl/pl/n/Rodzaje-siekier-do-drewna/43


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12