Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy

Czy warto przeprowadzać mediacje podczas rozwodu?


Każda sprawa rozwodowa wiąże się z ogromnym stresem dla obojga partnerów. Niestety w zdecydowanej większości przypadków rozwodzący się małżonkowie nie są do siebie pozytywnie nastawieni, a rozwód zamienia się w walkę o opiekę nad dziećmi, podział majątku i ustanowienie alimentów. Często też dochodzi tutaj orzeczenie o winie i wiele dodatkowych komplikacji oraz nieporozumień, które wpływają na długość trwania spraw rozwodowych. Każda kolejna wizyta w sądzie niesie ze sobą ogrom bólu i stresu, a także rodzi kolejne konflikty pomiędzy małżonkami. W takich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata, który przeprowadzi małżeńskie mediacje. Dzięki temu rozwód może przebiec o wiele szybciej i w znacznie milszej atmosferze. 

Na stronie dostępnej pod adresem adwokatgd.pl można zapoznać się ze szczegółowym zakresem usług świadczonych przez kancelarię adwokacką. Prawnicy specjalizują się w prowadzeniu spraw rozwodowych, w tym również alimentacyjnych i o podział majątku. Co więcej, adwokaci mogą reprezentować klienta zarówno podczas mediacji, jak również sprawy w sądzie.

Jakie są najważniejsze korzyści przeprowadzania wspólnych mediacji? 

Podczas takich spotkań obecni są najczęściej małżonkowie oraz ich adwokaci. W niektórych sytuacjach prawnik może występować w imieniu klienta (bez jego udziału). W trakcie mediacji ustalane są najważniejsze kwestie związane z m.in. ustaleniem opieki nad dziećmi, podziałem majątku, określeniem czy rozwód będzie z lub bez orzeczenia o winie, a także ustaleniem wysokości świadczeń alimentacyjnych na dzieci i małżonka (w niektórych przypadkach jest to możliwe). Co ważne, wszystkie ustalenia zostają spisane oraz podpisane przez obecnych małżonków i adwokatów. Taki dokument zostaje później przedłożony w sądzie. Dzięki akceptacji wszystkich warunków i rozmowach jeszcze przed sprawą rozwodową nie trzeba obawiać się nieprzewidzianych sytuacji w sądzie. Małżonkowie mają też pewność, że zadbali o własne interesy oraz zabezpieczenie na przyszłość.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


Podobne Firmy

Agencja Reklamowa BrandTailors
ul. 80369 Gdańsk, Al. Rzeczypospolitej 4
Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe
ul. 84104 Jastrzębia Góra, Górna 3
Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
ul. 82200 Malbork, Głowackiego 111