Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Wesołe Przedszkole

Czy w Sosnowcu można znaleźć przedszkola integracyjne?


Zapotrzebowanie na placówki opiekuńczo - wychowawcze oferujące zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego czy terapii ruchowej w ostatnich latach stale rośnie. Wielu rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami poszukuje w okolicy ośrodka integracyjnego, starając się skorzystać z profesjonalnej pomocy zatrudnionych tam specjalistów na jak najwcześniejszym etapie rozwoju malucha. 

Oprócz pozytywów z uczestnictwa w zajęciach, które, o ile są przeprowadzane regularnie i przez odpowiednio długi czas, zapis dziecka do grupy integracyjnej ma niebagatelne znaczenie dla jego rozwoju psychicznego i społecznego. Kilkulatek uczy się funkcjonowania w zbiorowości, poznaje zasady, nawiązuje znajomości, a jego niepełnosprawność przestaje być powodem izolacji. Relacja pomiędzy dziećmi zdrowymi i chorymi działa także w drugą stronę. Rodzice nie powinni bać się, że ich pociechy będą na co dzień obcować z autystykami, osobami z zespołem Downa czy mającymi problemy  z prawidłowym poruszaniem się. Wręcz przeciwnie. Poznawanie świata i codziennych trudności, z jakimi borykają się dzieci chore, uczy empatii, współczucia oraz tolerancji. Pokonuje też pojawiającą się u wielu przedszkolaków obawę przed nawiązaniem kontaktu z dzieckiem o nieco innych odruchach czy potrzebach.

Placówką opiekuńczo - wychowawczą, której kadra chętnie podejmuje się opieki nad dziećmi z różnymi problemami zdrowotnymi, jest Niepubliczne Wesołe Przedszkole, prowadzące nabór w Sosnowcu. Działalność przedszkola to przede wszystkim organizacja zajęć dostosowanych do wieku, upodobań i szczególnych wymagań wychowanków oraz nauka rozwijania ich indywidualnych predyspozycji. Opieka jest kompleksowa. Dba o to doświadczona i kompetentna grupa pedagogów, którzy dokładają wszelkich starań, by plan dnia obejmował wszystko to, co jest niezbędne do właściwego rozwoju dziecka, od regularnych, zbilansowanych posiłków aż po gry i zabawy ruchowe, organizowane w bezpiecznej przestrzeni (także na świeżym powietrzu).

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://wesole-przedszkole.edu.pl/
Dodano: 2022-03-19
Telefon: +48 696 442 990
Miejscowość: Sosnowiec
Adres: Ostrogórska 21
Kod pocztowy: 41-200

Źródła:
https://wesole-przedszkole.edu.pl/integracja/


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12