Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski

Adwokat rodzinny - w czym pomaga mieszkańcom Legnicy?


Niejednokrotnie sprawy rodzinne wiążą się z dużym stresem, dlatego powinny być prowadzone z odpowiednim wyczuciem. Wiele osób nawiązuje współpracę z kancelariami specjalizującymi się w prawie rodzinnym, dla których podobne sprawy są codziennością. Oczywiście każdy rozwód może przebiegać bez współpracy z adwokatem, jednak jego obecność bywa przydatna. Reprezentuje on klientów przed sądami, co sprawia, że nie muszą pojawiać się na rozprawach osobiście. Doceniają to szczególnie osoby mieszkające w innych miastach oraz mające dużo pracy. Pełnomocnicy zajmują się też wypełnianiem pozwów i innych dokumentów, które są wolne od błędów.

Jednym z nich jest adwokat rodzinny w Legnicy, z jakim można skontaktować się na stronie adwokatmichalski.com. Kancelaria, jaką reprezentuje, ma doświadczenie w uczestnictwie w rozprawach rozwodowych i przeprowadza konsultacje, podczas których zainteresowani dowiadują się, jak wyglądają spotkania w sądzie oraz czego się po nich spodziewać. To ciekawa propozycja dla osób chcących zminimalizować stres towarzyszący rozprawie oraz lepiej się przygotować, co przydaje się zwłaszcza w przypadku rozwodów z orzekaniem o winie.

Na wsparcie prawników mogą liczyć również klienci ustalający władzę rodzicielską oraz mający problemy z podziałem majątku. Na tego typu pomoc decydują się często partnerzy, którzy nie potrafią dojść do porozumienia. Korzystają oni z negocjacji, których celem jest wypracowanie zadowalającego rozwiązania przed wejściem na drogę sądową. Adwokaci udzielają porad, stawiają się w sądach i zajmują się formalnościami, co stanowi duże odciążenie.

Na ich usługi składają się czynności sądowe i pozasądowe, takie jak pomoc w zbieraniu materiałów dowodowych, niezbędnych w przypadku rozwodów z orzekaniem o winie, składanie odwołań od wyroków oraz porady prawne, których celem jest zabezpieczenie interesów klienta. Prawnikom można zlecić także przygotowanie:

  • wniosków o ubezwłasnowolnienie,
  • pozwów o zaprzeczanie lub ustalanie ojcostwa,
  • dokumentów związanych ze zniesieniem wspólności ustawowej.
Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://adwokatmichalski.com/
Dodano: 2022-04-05
Telefon: 603121704
Miejscowość: Legnica
Adres: Adama Mickiewicza 1a
Kod pocztowy: 59-220

Źródła:
https://adwokatmichalski.com/Autor: Bartek Sikora


Podobne Firmy

LUPU s.c.
ul. 50304 Wrocław, Słonimskiego 1
BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje
ul. 54130 Wrocław, Horbaczewskiego 49
Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska
ul. 93213 Łódź, Kossaka 9