Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Qdent Warszawa

Endodonta, periodontolog, dentysta – jakie zabiegi w Warszawie wykonują lekarze tych specjalizacji?


Zlokalizowany na warszawskiej Woli gabinet stomatologiczny kieruje swą ofertę zarówno do osób dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. W przychodni przyjmują lekarze różnych specjalizacji, w tym między innymi:

  • ortodonci,
  • endodonci,
  • periodontolodzy,
  • protetycy,
  • implantolodzy.

Dzięki temu w jednym miejscu przeprowadzane jest leczenie zachowawcze zębów oraz chorób dziąseł i przyzębia. Pracownia diagnostyczna, wyposażona w aparaturę do wykonywania zdjęć RTG, w tym pantomograficznych oraz cefalometrycznych, pozwala na wizualizację stanu zębów, kości i przyzębia. Badania tego typu ułatwiają dobór odpowiedniej metody leczenia, dają też dokładny obraz niewidocznych gołym okiem struktur.

W przychodni możliwe jest też wypełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów lub protez. Gabinet protetyczny pozwala na przygotowanie protez dopasowanych do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Lekarz wykonuje – w zależności od stanu uzębienia – mosty, korony, protezy akrylowe lub szkieletowe, wkłady porcelanowe inlay oraz onlay. Spośród koron dostępnych na rynku w przychodni stosowane są korony pełnoceramiczne Procera i Zircon, a także korony na złocie, tytanie albo na stali bezniklowej.

Z kolei implantolog może zaproponować uzupełnienie braków przy użyciu systemów marki Astra Tech, MIS oraz Straumann. Po wstępnej kwalifikacji następuje część chirurgiczna polegająca na przygotowaniu miejsca pod implant oraz na wszczepieniu go. Część protetyczna odbywa się dopiero po okresie gojenia. U osób, które mają niewystarczającą ilość kości w miejscu planowanego umocowania śruby, konieczne może się okazać jej uzupełnienie, czyli augmentacja, lub wykonanie podniesienia dna zatoki.

Ponadto w przychodni swój gabinet prowadzi też chirurg stomatologiczny. Lekarz ten zajmuje się nie tylko usuwaniem zębów, ale także resekcją wierzchołka korzenia, kiretażem czy podcinaniem lub plastyką wędzidełka. Do jego zadań należy też wyłuszczanie torbieli korzeniowych i uzupełnianie ubytków w kości materiałem kościozastępczym.

Dentysta w Warszawie świadczy także usługi wybielania zębów metodami nakładkowymi oraz przy użyciu lamp Zoom Advanced Power. Zastosowanie lampy wymaga przeprowadzenia kilku sesji, ale efekty widoczne są już po pierwszym naświetlaniu. Na stronie internetowej przychodni: qdent.pl, można się zapoznać z pełnym zakresem wykonywanych zabiegów.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.qdent.pl/
Dodano: 2022-05-09
Telefon: 510 58 58 88
Miejscowość: Warszawa
Adres: Sokołowska 9
Kod pocztowy: 01-142

Źródła:
https://www.qdent.pl/Autor: Igor Adamski


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18