Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.

Jaka kancelaria przeprowadza sprawy spadkowe w Warszawie?


Dysponując majątkiem, warto zawczasu zadbać o odpowiednie uregulowanie związanych z tym kwestii prawnych. Z uwagi na różne sytuacje życiowe, jak wypadki, nagłe choroby czy mogące wystąpić w każdej chwili problemy finansowe, dobrze jest zawczasu przygotować i zatwierdzić u notariusza treść testamentu. Jeżeli nie ma się pewności, czy dokument ten będzie respektowany, poleca się przeprowadzić postępowanie spadkowe jeszcze za życia, aby uniknąć problemów z podziałem i rozdysponowaniem majątku po śmierci właściciela. Jest to szczególnie istotne, jeśli spadkobierców jest wielu i mogą oni niechętnie podjąć się pokojowych rozmów na temat przysługującego im podziału dóbr, ale od razu skierować sprawę do sądu odpowiedniej instancji.

Dbałość o zapis spadkowy to również ochrona interesów właściciela majątku. Przykładowo scedowanie aktu własności domu lub mieszkania na członka rodziny można przeprowadzić, ale z adnotacją, że nowy posiadacz ma obowiązek zapewnienia opieki zrzekającemu się do czasu jego śmierci. Dzięki temu łatwo uniknąć problemów z przerzucaniem się odpowiedzialności za ojca, matkę lub innego starszego członka rodziny, którego wiek i sprawność fizyczna bądź psychiczna nie pozwalają na samodzielność. 

Postępowanie spadkowe najlepiej przeprowadzić w obecności kompetentnego prawnika. Zadba on o kwestie administracyjno - prawne oraz odpowie na wszelkie pytania związane z przebiegiem procesu. Taka pomoc to duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które nie są zorientowane w zapisach podstawy prawnej regulującej sprawy związane z przekazywaniem majątku. Adwokat może także podpowiedzieć klientowi rozwiązania, które będą chronić go przed wyzyskiem lub problemami w przyszłości, o ile zlecający usługę sam nie wyjdzie z podobną prośbą. Działania prawnika są nakierowane na wsparcie zwłaszcza starszych, schorowanych osób.

Kancelarią, która przeprowadza sprawy spadkowe i obsługuje mieszkańców Warszawy oraz okolicznych miejscowości, jest Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://noriet.pl/
Dodano: 2022-06-15
Telefon: 22 870 66 46
Miejscowość: Warszawa
Adres: Grochowska 217
Kod pocztowy: 04-077

Źródła:
https://noriet.pl/prawo-spadkowe-warszawa/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18