Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Dawid Niemczycki

Jaki jest cennik usług związanych z rozwodem kościelnym?


Unieważnienie małżeństwa kościelnego pozwala całkowicie odzyskać wolność oraz, co ma ogromne znaczenie dla osób wierzących, ponownie wziąć ślub. Niestety panuje błędne przekonanie, że procedura rozwodu kościelnego jest skomplikowana i niemal nie do przejścia. Poza tym małżonkowie obawiają się zbyt wysokich kosztów, które zazwyczaj pokrywa strona powodowa. 

Samodzielnie złożenie wszystkich dokumentów do sądu kościelnego jest trudne i czasochłonne. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na współpracę z kancelarią kanoniczną, która pomaga uzyskać rozwód kościelny. Cennik jest określany przez każdego adwokata indywidualnie i ostateczny koszt będzie zależał od złożoności prowadzonej sprawy. Należy jednak pamiętać, że samo wynagrodzenie prawnika to nie wszystko. Wśród pozostałych wydatków związanych z procesem unieważnienia małżeństwa można wymienić m.in.:

  • opłatę sądową (od kilkuset do około dwóch tysięcy złotych w zależności od wybranej diecezji),
  • wynagrodzenie dla biegłego, który sporządza stosowną opinię (kilkaset złotych).

Jak można przeczytać na stronie kancelariakanoniczna.com.pl istnieją również przypadki, gdy strona powodowa zostaje zwolniona z opłat sądowych ze względu na trudną sytuację materialną. W tym celu należy przedstawić stosowny wniosek wraz z dodatkowymi dokumentami, m.in. zaświadczeniem z urzędu skarbowego o wysokości uzyskiwanych dochodów, rachunkami za media czy leki. 

Ile trwa procedura rozwodowa?

Cały proces zazwyczaj trwa około pół roku, a przy skomplikowanych sprawach może ciągnąć się jeszcze dłużej. Istnieje jednak możliwość skorzystania z procesu skróconego, w przypadku którego decyzja o unieważnieniu małżeństwa kościelnego jest wydawana w 45 dni.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://kancelariakanoniczna.com.pl/
Dodano: 2022-06-12
Telefon: +48 885 367 037
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jana Kasprowicza 119c
Kod pocztowy: 01-949

Źródła:
https://kancelariakanoniczna.com.pl/ile-kosztuje-rozwod-koscielny/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18