Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Foremski

Gdzie montować kominki?


Decydując się na montaż kominka, warto dobrze się zastanowić nad kwestią jego odpowiedniej lokalizacji. Jest to powiązane przede wszystkim z tym, jaką funkcję wybrany model ma spełniać. Jest ma on stanowić tylko dekorację, najlepszą opcją jest salon lub pokój dzienny, w którym mieszkańcy spędzają dużo czasu. Wtedy można zdecydować się na wersję klasyczną lub ze zdobieniami, w zależności od rodzaju wystroju danego pomieszczenia. Szeroki wybór efektownych kominków łatwo znaleźć i zamówić, korzystając z oferty dostępnej na stronie internetowej foremski.com.pl.

Inną możliwością jest wykorzystanie kominków jako serca zastosowanego w domu lub mieszkaniu systemu grzewczego. Przy znacznym metrażu lokalu niezbędny jest model z odpowiednio pojemnym paleniskiem. Nie zawsze udaje się taki element dobrze wkomponować w pomieszczenie, w którym przyjmuje się gości. Wtedy należy rozważyć montaż kominka w innym rejonie mieszkania. Jeżeli jest to możliwe, można wydzielić specjalne pomieszczenie poprzez postawienie ścianek działowych, tworząc tym samym oddzielną kotłownię, w której oprócz kominka znalazłoby się miejsce na opał. Takie rozwiązanie pozwala też zachować czystość. 

Niektórzy montują kominki w kuchni. Jest to dość proste pod kątem wykonania, gdyż zazwyczaj tam jest zawsze dostęp do komina, nie trzeba więc się martwić o odprowadzanie dymu podczas palenia. Dzięki takiemu umiejscowieniu można też na bieżąco sprawdzać, czy ogień nie wygasł. Łatwo to zrobić, pilnując gotowania obiadu lub wykonując inne, codzienne prace w kuchni. 

Jeżeli właściciel nieruchomości dysponuje szerokim korytarzem, może właśnie tam umieścić kominek. Warto wtedy wybrać model o dość szerokim rozstawie paleniska, na którym drwa będzie można kłaść poziomo oraz poprzecznie, a nie prosto. Można przez to zaoszczędzić nieco przestrzeni, a także zniwelować kanty.

Bez względu na miejsce montażu należy pamiętać o tym, by odpowiednio obudować kominek. Poleca się wykorzystanie specjalnych płytek odpornych na wysoką temperaturę.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.foremski.com.pl/
Dodano: 2022-07-04
Telefon: 61 29 22240
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 56
Kod pocztowy: 62-081

Źródła:
https://www.foremski.com.pl/


Podobne Firmy

Kartop
ul. 64800 Chodzież , Zwycięstwa 37
TreeDental
ul. 62200 Gniezno, Józefa Bilskiego 2
BHP-KOMPLEX
ul. 62052 Komorniki, Malinowa 22