Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień

Kiedy potrzebna jest terapia współuzależnienia?


Na temat nałogów coraz więcej mówi się w przestrzeni publicznej, co sprawia, że coraz więcej osób uświadamia sobie, jak ważne jest ich leczenie. Pozbycie się nałogu, jakiegokolwiek, we własnym zakresie jest bardzo trudne, gdyż wymaga wiele silnej woli, te osoby zaś, które mają nałogi, zwykle jej nie posiadają - gdyby tak było, nie wpadłyby w uzależnienie. Warto jednak wiedzieć, że terapii mogą potrzebować nie tylko sami uzależnieni. Nałogi to niezwykle poważne problemy, nigdy niewywierające wpływu tylko na samego uzależnionego. Odciskają one piętno także na jego bliższym, a nawet dalszym otoczeniu. Najbardziej cierpi na tym oczywiście najbliższa rodzina. Dzieci osoby z nałogiem często wykazują objawy syndromu DDA, objawiającego się już po latach, kiedy osiągną dorosłość. Partner osoby z nałogiem zaś, na przykład współmałżonek, zwykle wykazuje objawy tzw. współuzależnienia.

Na czym polega ten problem? Jest to sytuacja, w której dana osoba reaguje nieprawidłowo na nałóg partnera czy współmałżonka, nie pozwalając mu w pełni uświadomić sobie sytuacji, w jakiej się znalazł, poprzez między innymi łagodzenie skutków jego zachowania. Jak się to objawia? Takie zachowanie wykazują między innymi żony, których mężowie sięgają po alkohol i z tego powodu na przykład nie zjawiają się w pracy - żony wówczas szukają dla nich usprawiedliwień. Jest to spowodowane między innymi wstydem czy chęcią uchronienia rodziny od konsekwencji ekonomicznych, warto jednak wiedzieć, że samemu uzależnionemu to wcale nie pomaga, ponieważ pokazuje mu, że jego nałóg nie jest dla nikogo problemem. Tymczasem, jak zalecają specjaliści, musi on w pełni odczuć skutki swojego postępowania, inaczej bowiem nigdy nie uświadomi sobie skali problemu, a zatem nie będzie widział potrzeby podjęcia terapii.

Problemem związanym z współuzależnieniem jest też fakt, że dotknięta nim osoba niejako traci własne życie, całkowicie podporządkowując je życiu i nałogowi partnera, co ma niszczący wpływ na jej egzystencję, obniżając jej jakości, a także na psychikę. Stres wpływa też oczywiście fatalnie na zdrowie fizyczne, dlatego terapia współuzależnienia jest ze wszech miar polecana. Poddać można jej się między innymi w warszawskim prywatnym ośrodku zaprezentowanym na stronie vitalibera.pl. Jest to oferta dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na typ nałogu (alkoholizm, narkomania, hazard, seksoholizm).

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://vitalibera.pl
Dodano: 2022-07-26
Telefon: 538455505
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/terapia-dla-wspoluzaleznionych/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18