Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik

Prawnik w Katowicach i jego zakres obowiązków


Prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do najłatwiejszych zadań i wiąże się z koniecznością znajomości przepisów prawnych, które szybko się zmieniają. Problematyczne są także kwestie podatkowe i rachunkowe oraz dotyczące zawierania umów. Czasami zdarza się, że niektóre zapisy, ze względu na prawniczy język, bywają niezrozumiałe, co prowadzi do konfliktów, a niekiedy strat finansowych. Wszystkie osoby chcące uchronić się przed takim scenariuszem, mogą nawiązać współpracę z Kancelarią Adwokacką Magdaleny Połacik. Jest to firma zatrudniająca prawników pomagających zarówno właścicielom międzynarodowych korporacji, jak i klientom prowadzącym jednoosobowe działalności gospodarcze. Proponują oni stałą obsługę prawną, której zakres, podobnie jak ceny, ustalane są indywidualnie.

Dzięki outsourcingowi zainteresowani nie przepłacają i mogą poświęcić całą uwagę na rozwój biznesu. Otrzymują oni dostęp do adwokatów, którzy są zaznajomieni ze specyfiką prowadzonej przez nich firmy, co skraca czas reakcji. Stała obsługa prawna jest bardziej opłacalna finansowo w porównaniu do zatrudniania specjalistów na etat, dlatego rozwiązanie to zyskuje na popularności. Prawnik przyjmuje mieszkańców Katowic i stara się rozwiązywać problemy w możliwie jak najkrótszym czasie. Orientuje się on w prawie:

  • handlowym,
  • gospodarczym,
  • pracy,
  • cywilnym.

Opisywana usługa obejmuje doradztwo, ułatwiające podejmowanie decyzji biznesowych. Specjalistom można zlecić szereg czynności, takich jak pomoc w opracowywaniu strategii czy analizowanie podpisywanych dokumentów. Prawnicy zajmują się też tworzeniem szablonów umów zawieranych z podwładnymi lub partnerami biznesowymi oraz tłumaczeniem ich zapisów. Jeśli zachodzi taka konieczność, wspierają klientów w trakcie postępowania upadłościowego lub negocjacji odbywających się przed wejściem na drogę sądową.

Ważnym zagadnieniem związanym z obsługą prawną jest prawo umów. Specjaliści podejmują się konstruowania kontraktów handlowych oraz wyjaśniania, z jakim ryzykiem wiąże się zawarcie danej umowy. Nie każdy wie, że opisywane usługi dotyczą również prawa budowlanego. Adwokaci pomagają klientom w uzyskiwaniu pozwoleń oraz rozwiązywaniu sporów. Wspierają zainteresowanych w zakładaniu spółek akcyjnych, komandytowych czy z ograniczoną odpowiedzialnością i tłumaczą, na czym polegają różnice między poszczególnymi typami działalności.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.adwokatpolacik.pl/
Dodano: 2022-08-15
Telefon: 507128697
Miejscowość: Katowice
Adres: Graniczna 29
Kod pocztowy: 40-730

Źródła:
https://www.adwokatpolacik.pl/
https://prawo.gazetaprawna.pl/
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/podatki/czym-jest-upadlosc-konsumencka/v1sdpf1

Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12