Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Ośrodek Terapii Uzależnień Nad Wartą

Terapia hazardu - na czym polega?


Zjawisko hazardu nie jest w Polsce rozpowszechnione tak mocno jak uzależnienia od substancji psychoaktywnych, między innymi z powodu mniejszej dostępności gier hazardowych - choć oczywiście zakłady można też robić przez internet. Na pewno też mniej się o nim mówi, przez co wielu osobom może być ono mało znane. Nie wiedzą na przykład, jak rozpoznać osobę uzależnioną od hazardu, zatem mogą nie zauważyć, że ich bliski ma ten problem.

Zagrożenie w przypadku tego nałogu jest tak samo duże jak w przypadku wszystkich innych uzależnień. Mimo bowiem tego że nie wiąże się ze stosowaniem substancji psychoaktywnych, niszczących cały organizm, wywiera negatywny wpływ nie tylko na psychikę, ale też zdrowie fizyczne uzależnionego - zaniedbuje on kwestie higieny, zdrowej diety czy snu oraz jest narażony na silny stres. Wielkie zagrożenie dotyczy także kwestii finansowych. Hazardziści potrzebują wielkich środków i chwytają się różnych sposobów, by je zdobywać, nierzadko uciekając się nawet do przestępstw. Zwykle też rujnują majątek swój i swoich rodzin. Terapia hazardu jest zatem niezbędna, a odbyć ją można w Ośrodku Terapii Uzależnień Nad Wartą. Na czym polega?

Oczywiście przede wszystkim na rozmowie. Terapię przeprowadza się indywidualnie i w grupach, a pobyt w ośrodku zamkniętym wiąże się z uczestnictwem w intensywnych zajęciach, dzięki czemu pacjenci są w stanie wypracować wiele w stosunkowo krótkim czasie. Terapia hazardzistów, podobnie jak w przypadku innych uzależnień, polega na odkryciu, co spowodowało wpadnięcie w nałóg, ukazaniu uzależnionemu sytuacji, w jakiej się znalazł oraz wypracowaniu mechanizmów powracania do zdrowia.

Bardzo ważną częścią jest nauka pacjenta wytrwania w abstynencji, co po powrocie do dawnego środowiska, po pobycie w ośrodku, jest sporym wyzwaniem. Takie osoby na pewno muszą mocno się pilnować, zwłaszcza że złamaniu silnej woli sprzyjają przykre doświadczenia i problemy. Rolą terapeutów jest to, by nauczyć podopiecznych, jak sobie z tym radzić i uniknąć powracania do nałogu.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.terapianadwarta.pl
Dodano: 2022-08-23
Telefon: 511462003
Miejscowość: Poznań
Adres: Huby Moraskie 21
Kod pocztowy: 61-680

Źródła:
https://www.terapianadwarta.pl/blog/3-jak-rozpoznac-osobe-uzalezniona-od-hazardu


Podobne Firmy

Kartop
ul. 64800 Chodzież , Zwycięstwa 37
TreeDental
ul. 62200 Gniezno, Józefa Bilskiego 2
BHP-KOMPLEX
ul. 62052 Komorniki, Malinowa 22