Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


OKIM-TECH Sp. z o.o.

Rolki poliuretanowe do bramy wjazdowej - gdzie kupić?


Sprawcy i dobrze przemyślany system otwierania i zamykania bramy wjazdowej, zwłaszcza zautomatyzowanej, to znaczne ułatwienie dla właściciela posesji. Dzięki temu nie musi on wysiadać z pojazdu za każdym razem, kiedy chce wyjechać bądź wjechać na podjazd, aby własnoręcznie odsunąć skrzydło. Zastosowany system elektroniczny sterowany pilotem lub aplikacją w telefonie zrobi to za niego.

Decydując się na montaż sterowników do bramy czy furtki, warto też przemyśleć kwestię ewentualnego poruszania się tego typu elementów. Najczęściej stosowanym sposobem jest specjalny wysięgnik pneumatyczny, który odpowiada za otwieranie i zamykanie. Choć zwykle powstaje on z elementów gwarantujących trwałość i wieloletnie użytkowanie, zdarza się, że przy częstej eksploatacji bramy skrzydło opada i przy każdym odsunięciu ociera się o beton lub kostkę wyścielającą podłoże. Powoduje to nie tylko kosztowne zniszczenia, ale również niechciany, irytujący, piskliwy odgłos, słyszalny często nawet z dużej odległości.

Rozwiązaniem problemu mogą być rolki poliuretanowe, które przykręca się od spodu mobilnej konstrukcji. Tego typu wyroby cechuje przede wszystkim olbrzymia wytrzymałość. Są odporne na działania mechaniczne, wilgoć czy wysokie i niskie temperatury. Ich montaż także nie jest kłopotliwy czy czasochłonny. Wystarczy zastosować proste zawiasy, które można przywiercić lub też (co jest zalecane przy bramach metalowych) przyspawać.

Rozmieszczenie oraz ilość rolek jest zwykle kwestią indywidualną. W zależności od długości i ciężkości bramy mogą być to tylko dwie sztuki, umiejscowione na rogach, może być też ich więcej. Nawet jeśli poliuretanowe kółka toczą się po brukowanej, nierównej powierzchni, odgłos, jaki wydają,  nie jest ani tak głośny, ani też denerwujący. Zwykle to cichy stukot, na który po pewnym czasie domownicy czy użytkownicy przestają zwracać uwagę.

Kółka można wygodnie zamówić online. Rolki w ilościach pojedynczych i hurtowych można znaleźć w ofercie na stronie sklep.okim-tech.com.pl.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://sklep.okim-tech.com.pl/
Dodano: 2022-08-16
Telefon: 796 381 135
Miejscowość: Michałowice
Adres: Żytnia 4
Kod pocztowy: 05-816

Źródła:
https://sklep.okim-tech.com.pl/pl/c/ROLKI-POLIURETANOWE/192


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18