Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


KANCELARIA NOTARIALNA - Notariusz Beata Karwacka-Siarka

Notariusz we Wrocławiu zajmujący się darowiznami - jakie usługi świadczy?


Umowa darowizny jest dokumentem zawieranym w kancelarii notarialnej, czyli firmie zatrudniającej notariuszy biorących na siebie szereg formalności. Kontaktują się z nimi między innymi osoby chcące przepisać nieruchomość lub ruchomość na członka rodziny oraz stworzyć akt mający moc prawną. Specjaliści wypełniają w imieniu klientów pisma zabezpieczające ich interesy i przeprowadzają spotkania konsultacyjne, podczas których odpowiadają na pytania. Wyjaśniają też, czym są przepisy koncentrujące się na bezpodstawnym wzbogaceniu, dzięki czemu zainteresowani są chronieni przed ryzykiem odwołania darowizny.

Darowizna to nic innego jak nieodpłatne przeniesienie korzyści na wybraną osobę. Przedmiotem tworzonej w kancelarii umowy może być każda rzecz, mająca wartość. Poza nieruchomościami zalicza się do nich biżuterię, sprzęty elektroniczne, pojazdy czy dzieła sztuki. Liczba obdarowanych może być dowolna, ponieważ nie istnieją przepisy określające limity. Osoby zainteresowane przeniesieniem majątku powinny dokonać czytelnego podziału, co uchroni przed nieporozumieniami prowadzącymi do konfliktów.

Kancelaria realizująca zlecenia związane z darowiznami udostępnia ofertę na stronie wroclawnotariusz.com i współpracuje z mieszkańcami Wrocławia. Notariusz zajmujący się darowizną przygotowuje dla zainteresowanych akty i przechowuje kopie w siedzibie firmy. Stronami tego typu umów są darczyńcy, czyli osoby realizujące bezpłatne świadczenia, zazwyczaj dla członków rodziny oraz obdarowywani. Co ciekawe obdarowanym może być także dziecko, niezależnie od wieku.

Dokumenty przygotowywane w kancelarii zawierają oznaczenia stron umowy oraz przedmioty darowizny. Specjaliści wskazują także na konieczność złożenia oświadczenia przez darczyńcę oraz obdarowywanego, który jest zobowiązany do oficjalnego ogłoszenia przyjęcia darowizny. Przedstawiciele kancelarii współpracują również z klientami o innych potrzebach. Są to między innymi pary chcące podpisać intercyzę oraz nabywcy lub sprzedawcy nieruchomości, potrzebujący przygotowania umowy kupna-sprzedaży.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://wroclawnotariusz.com/
Dodano: 2022-09-27
Telefon: 604 276 861
Miejscowość: Wrocław
Adres: Ks. Konstantego Damrota 26A
Kod pocztowy: 50-306

Źródła:
https://wroclawnotariusz.com/czy-jest-mozliwe-odwolanie-darowizny/


Podobne Firmy

LUPU s.c.
ul. 50304 Wrocław, Słonimskiego 1
BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje
ul. 54130 Wrocław, Horbaczewskiego 49
Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska
ul. 93213 Łódź, Kossaka 9