Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Mediwa Clinic

Badanie dermatoskopem w Poznaniu - kiedy może się przydać?


Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest badanie różnego rodzaju zmian obecnych na skórze, jak znamiona, pieprzyki czy brodawki. Szczególnie przy tym istotne jest kontrolowanie ich wyglądu - jeśli nagle zaczynają się one zmieniać, przestają wyglądać tak jak do tej pory, konieczne jest zbadanie ich u lekarza. Warto dowiedzieć się, kiedy przyda się dermatologiczne badanie dermatoskopowe.

Właściwie dobrze byłoby, gdyby systematycznie poddawały mu się wszystkie osoby, na przykład co roku, zaś osoby mające na ciele dużo pieprzyków, szybko opalające się itp. - co pół roku. Ma to na celu przede wszystkim profilaktykę czerniaka. Warto pamiętać o tym zagrożeniu, które dotyczy zwłaszcza osób mocno eksponujących skórę na słońce, a także mających tendencje do poparzeń słonecznych, ale nie tylko. Zagrożenie to jest bardzo duże przede wszystkim z tego względu, że ten rodzaj nowotworu jest bardzo podstępny - często rozwija się niezauważenie. Jednocześnie, w przypadku wczesnego wykrycia, dobrze się leczy, polega bowiem przede wszystkim na wycięciu zmiany z dodatkowym fragmentem skóry. Z tego powodu zaleca się systematyczne badania - by móc jak najwcześniej wychwycić ewentualne zmiany.

Badanie za pomocą dermatoskopu, czyli przyrządu pozwalającego lekarzowi dermatologowi na obejrzenie zmian w dużym powiększeniu, umożliwia wstępną ocenę istniejących na ciele pacjenta zmian, między innymi pieprzyków. Przeprowadzenie takiego badania jest też niezbędne w przypadku, gdy pacjent chce pozbyć się jakichś zmian, na przykład pieprzyków, brodawek czy cyst - lekarz musi ocenić, czy jest to bezpieczne, dopiero po jego potwierdzeniu można poddać się na przykład elektrokoagulacji. Przede wszystkim jednak takie zmiany należy kontrolować, czy nie rozwijają się w nich komórki nowotworowe, może bowiem być tak, że dojdzie do tego dopiero po wielu latach obecności na ciele na pozór niegroźnej zmiany. Dotyczy to nawet zwyczajnych pieprzyków! Im wcześniej zaś wykryje się zmiany, tym łatwiej jest je usunąć, bez skutków ubocznych i inwazyjnego leczenia.

Skłonić do badania powinny zwłaszcza zmiany w dotychczasowym wyglądzie danych znamion czy pieprzyków, jak ich powiększanie się, zmiana koloru, podbiegnięcie krwią czy wysięk płynów. W takich przypadkach można wykonać badanie dermatoskopem w Poznaniu, w prywatnym gabinecie MEDIWA CLINIC, umawiającym wizyty pacjentów na nieodległe terminy.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://problemskora.pl
Dodano: 2022-10-22
Telefon: (+48) 510-084-711
Miejscowość: Poznań
Adres: Ułańska 19
Kod pocztowy: 60-748

Źródła:
https://problemskora.pl/v-dermatoskopowa-ocena-znamion-barwnikowych/


Podobne Firmy

Kartop
ul. 64800 Chodzież , Zwycięstwa 37
TreeDental
ul. 62200 Gniezno, Józefa Bilskiego 2
BHP-KOMPLEX
ul. 62052 Komorniki, Malinowa 22