Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Together-Razem Centre

Gdzie w Irlandii zapisać się na kurs angielskiego dla obcokrajowców?


Wyjazd za granicę bez znajomości języka obcego może stanowić spore utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu, nie wspominając o problemach w znalezieniu zatrudnienia. Nie każdy jednak jest w stanie samodzielnie opanować słownictwo i gramatykę choćby w stopniu podstawowym. W takich przypadkach dobrze pomyśleć o kursie dla obcokrajowców. W zagranicznych miastach, gdzie przebywa spora liczba Polaków, dosyć często powstają specjalne organizacje zrzeszające rodaków i pomagające w aklimatyzacji. 

W taki właśnie sposób funkcjonuje już od wielu lat Organizacja Together Razem zarejestrowana w Irlandii i współfinansowana przez Ambasadę RP w Dublinie. W tym kraju przebywa najwięcej Polaków (szczególnie w obrębie miasta Cork), a dzięki organizacji zyskują dostęp do pomocy prawnej i terapeutycznej. Ponadto w mieście prowadzona jest polska szkoła i przedszkole (zajęcia odbywają się raz w tygodniu). Jednak przede wszystkim osoby dorosłe przebywające w Irlandii mogą odbyć kurs angielskiego na poziomie podstawowym plus i średniozaawansowanym.

Wystarczy wypełnić krótki formularz oraz przejść test językowy. Kolejny etap to opłacenie czesnego, aby zapewnić sobie miejsce w grupie liczącej maksymalnie 15 osób. Udział w szkoleniu językowym daje sporo możliwości rozwojowych. Poza znalezieniem dobrze płatnej pracy, Polacy poprzez znajomość podstawowego słownictwa znacznie lepiej radzą sobie w codziennych czynnościach, takich jak choćby zrobienie zakupów, umówienie wizyty u lekarza czy rozmowa z nauczycielami w irlandzkiej szkole. Należy także pamiętać, że w kursie biorą udział inni obcokrajowcy, dzięki czemu można liczyć na nowe znajomości. Kontakty z rodakami podczas pobytu za granicą z pewnością okażą się czymś pozytywnym i pomocnym, aby nieco mniej odczuwać samotność i tęsknotę za krajem oraz najbliższymi.

Poza zajęciami stacjonarnymi prowadzony jest także kurs online. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie. Tam też można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących organizowanych wydarzeń dla Polaków przebywających w Irlandii. Organizacja proponuje także specjalne programy aktywizacyjne dla polskich seniorów, którzy ukończyli 60 lat. Zajęcia odbywają się regularnie w każdą sobotę w mieście Cork. Do tej pory osoby starze wzięły udział w takich programach jak „Śpiewajmy Razem" czy "Kurs Podstaw Komputera".

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://together-razem.org/pl/
Dodano: 2022-10-20
Telefon:
Miejscowość: Cork
Adres: Kilnap Business & Technology Park 2a
Kod pocztowy: 2A-

Źródła:
https://together-razem.org/pl/serwisy/edukacja-doroslych/


Podobne Firmy

LUPU s.c.
ul. 50304 Wrocław, Słonimskiego 1
BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje
ul. 54130 Wrocław, Horbaczewskiego 49
Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska
ul. 93213 Łódź, Kossaka 9