Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni sp.p.

Nabywanie obywatelstwa polskiego - gdzie szukać pomocy prawnej?


Polska jako członek UE od kilkunastu lat stała się celem dla wielu mieszkańców zza wschodniej granicy. Uzyskanie polskiego obywatelstwa wiąże się z otrzymaniem statusu obywatela wspólnoty europejskiej, co daje określone profity. Wynikające z tego faktu korzyści dostrzegają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. 

Obecnie kwestie związane z obywatelstwem są regulowane poprzez krajowe prawodawstwo oraz indywidualne umowy między Polską a poszczególnymi krajami. Oprócz mnogości aktów prawnych sporym problemem dla obcokrajowców jest kwestia bariery językowej. Osoby przyjeżdżające do polskich miast, nawet posługujące się biegle lokalną mową, zwykle nie są zaznajomione z treścią ustaw oraz ich wykładnią. Zapoznawanie się z nimi we własnym zakresie może znacznie wydłużyć procedurę uzyskania statusu obywatela RP.

Szybkość przygotowania niezbędnego wniosku oraz jego terminowe złożenie do odpowiedniego organu jest kluczowe zwłaszcza dla osób przebywających na terenie Polski dzięki wizie czasowej, która obowiązuje obywateli krajów zza wschodniej granicy. Pomoc w opracowaniu dokumentacji, a także wyjaśnienie niezrozumiałych spraw związanych z uzyskaniem obywatelstwa proponują pracownicy kancelarii prawnej Polz i Polz radcowie prawni i adwokaci sp. p. 

Ze wsparcia adwokatów można skorzystać jeszcze przed wyjazdem do Polski. Świadczą oni porady prawne online, poprzez ogólnodostępne platformy komunikacyjne. Są w stanie przedstawić wymogi prawne, jakie musi spełnić kandydat, nie tylko w języku polskim, ale także angielskim i rosyjskim. 

Wcześniejszy kontakt warto rozważyć w sytuacji, kiedy nabywanie obywatelstwa polskiego odbywa się poprzez zawarcie związku małżeńskiego z Polką lub Polakiem bądź też przysposobienie albo adopcję (w przypadku dzieci). Prawnik doradzi, jakie dokumenty będą potrzebne na etapie przeprowadzania formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kancelarii parafialnej. Podpowie też, gdzie złożyć wniosek o wystawienie dowodu osobistego i prawa jazdy na nowe nazwisko.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.polzlaw.pl/
Dodano: 2022-11-29
Telefon: 22 622 54 70
Miejscowość: Warszawa
Adres: Podwale 17
Kod pocztowy: 00-252

Źródła:
https://www.polzlaw.pl/pl/obywatelstwo-polskie


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18