Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska

Kancelarie notarialne w Olsztynie i ich zakres obowiązków


Intercyza to umowa majątkowa, która może być zawierana przed wejściem w związek małżeński lub po. Jej celem jest wprowadzenie rozdzielności majątkowej, ustanawianej po wizycie w kancelarii notarialnej. W tym przypadku żadna ze stron nie może być ubezwłasnowolniona i powinna mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Kancelarie notarialne w Olsztynie lub innych miastach przygotowują akty mające moc prawną, co oznacza, że mogą być wykorzystywane w postępowaniach sądowych. Bywają nieocenione u par, które z biegiem lat postanowiły zakończyć związek, ponieważ upraszczają rozprawy, a co za tym idzie – skracają czas ich trwania. Warto też podkreślić, że dokument ten nie może być zawierany z mocą wsteczną.

Nie wiąże on par na zawsze, dzięki czemu postanowienia w nim zawarte mogą zostać zmienione w dowolnym momencie. Małżonkowie decydują się często na rozdzielność majątkową całkowitą. Rozwiązanie to sprawia, że każdy z nich posiada własny majątek i może dysponować nim wedle swoich potrzeb. Tego typu intercyza jest się pomocna w momencie podjęcia niewłaściwej decyzji finansowej przez partnera. Alternatywą jest tak zwana intercyza z wyrównaniem dorobków, związana z małżeństwami, w których jedna z osób nie pracuje, natomiast druga jest aktywna zawodowo.

Oczywiście istnieją kwestie, które nie podlegają wspólności majątkowej, a zalicza się do nich między innymi:

  • należności otrzymane z tytułu odszkodowania, przykładowo za wypadek komunikacyjny lub w miejscu pracy,
  • prawa niezbywalne dotyczące jednej osoby,
  • nieruchomości lub ruchomości otrzymane drogą darowizny,
  • należności finansowe za wykonaną pracę.

Wszystkie osoby chcące dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat mogą skontaktować się ze specjalistami z firmy, jaką jest Kancelaria Notarialna Małgorzata Wosik-Paziewska. Pracownicy przygotowują stosowne dokumenty i współpracują także z klientami planującymi nabyć lub sprzedać nieruchomość.

Podstawą w tym przypadku jest podpisanie umowy przez każdą ze stron, w której opisano postanowienia. Jest ona przechowywana w kancelarii, co oznacza, że uczestnicy transakcji otrzymują jedynie odpisy. Do kancelarii udają się także osoby chcące poświadczyć dokumenty, przekazać darowiznę i dopełnić niezbędnych formalności oraz dowiedzieć się czegoś więcej o prawie spadkowym czy wydziedziczaniu poszczególnych członków rodziny.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.notariusz-olsztyn.com.pl/
Dodano: 2022-11-24
Telefon: 89 678 14 25
Miejscowość: Olsztyn
Adres: 1 Maja 5A
Kod pocztowy: 10-117

Źródła:
https://www.notariusz-olsztyn.com.pl/


Podobne Firmy

Nowoczesny Angielski
ul. 82300 Elbląg, Garbary 1
FunFutbol
ul. 10684 Olsztyn, Murzynowskiego 20
Transport Przeprowadzki ADAM Kacper Wojtyński
ul. 82300 Elbląg, ul. Polna 2