Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


REHAB Andrzej Kroszczyński

Ćwiczenia na rwę kulszową - kiedy pomocne?


W obecnych czasach wiele osób skarży się na problemy z kręgosłupem. Nieprawidłowości pojawiają się zazwyczaj na skutek nieodpowiedniego trybu życia. Negatywnie na układ ruchu wpływa otyłość i mała aktywność fizyczna. Ból pleców jest dolegliwością bardzo uciążliwą, która często pojawia się na skutek zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych lub problemów z funkcjonowaniem stawów. Istnieją różne metody leczenia, które zawsze muszą być dobrane do rodzaju problemu pacjenta. 

W niektórych sytuacjach stosuje się doraźne środki przeciwbólowe. W przypadku, kiedy nie przynoszą one pożądanych efektów, konieczne jest zasięgnięcie specjalistycznej pomocy. Na stronie internetowej rehab.pl znajdują się cenne informacje dla osób skarżących się na problemy z kręgosłupem. Można się tu dowiedzieć, jakie ćwiczenia na rwę kulszową warto wykonywać. Dzięki odpowiednim formom aktywności można pozbyć się uciążliwych objawów. Bardzo pomocna jest metoda McKenziego, która jest często stosowana w leczeniu osób skarżących się na zespoły bólowe kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego kończyn. Rehabilitacja zmniejsza ryzyko nawrotu dolegliwości. Rwa kulszowa jest spowodowana uciskiem nerwów w dolnej części kręgosłupa. Towarzyszy jej zazwyczaj drętwienie pośladków, ud, podudzi i stóp.  Dzięki szybkiej diagnozie i zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń można poprawić jakość życia osób chorych. Bardzo pomocne jest rozciąganie kręgosłupa. Zmniejsza nacisk wywierany przez kręgi na jądro miażdżyste. Czasem konieczne jest wykonanie wygięć odcinka lędźwiowego, które powodują powiększenie otworów międzykręgowych i redukują ból. Nie należy zapominać także o izometrycznym wzmocnieniu mięśni brzucha i kończyn dolnych.

Problemy z kręgosłupem są bardzo uciążliwe i ograniczają sprawność. Ważne jest, by dbać o swój układ ruchu i prowadzić aktywny tryb życia. Należy unikać długotrwałego siedzenia i noszenia ciężkich przedmiotów. Konieczne jest przywiązywanie dużej wagi do zachowania właściwej postawy ciała. Ma to duży wpływ na kondycję kręgosłupa. W przypadku wystąpienia uciążliwych dolegliwości należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą i zasięgnąć porady lekarskiej. W wielu przypadkach skuteczna okazuje się fizjoterapia i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń zmniejszających ucisk na nerwy i redukujących ból.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.rehab.pl/
Dodano: 2022-12-02
Telefon: 785 752 225
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kluczborska 9
Kod pocztowy: 01--46

Źródła:
https://www.rehab.pl/bezoperacyjne-leczenie/metoda-mckenziego/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18