Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


SmileUp Stomatologia

Jak zapobiec próchnicy?


Każdy człowiek powinien przedsięwziąć kroki polegające na zapobieganiu próchnicy. Częstość występowania tej choroby nieraz powoduje, że ludzie myślą, iż nie da się nic na to poradzić, nie jest to jednak prawda, choć faktem jest, że na jej pojawianie się wpływa wiele czynników. Z tego względu trzeba zrobić dużo, by jej zapobiegać, ale wysiłek ten na pewno się opłaci. Zdrowe zęby są mocne, nie bolą, zachowują atrakcyjny wygląd oraz można je zachować do późnej starości. Warto zaś wiedzieć, że choć obecnie wykonuje się bardzo dobre odbudowy, na przykład implanty, zawsze są one gorsze niż naturalne zęby. Istotne jest zatem, by o nie dbać. Jak zapobiec próchnicy?

Działań, jakie można i warto wdrożyć, jest bardzo wiele - im więcej się ich przedsięweźmie, tym lepiej. Warto między innymi wiedzieć o tym, że próchnica jest chorobą, którą można się zarazić - nic dziwnego, skoro powodowana jest przez bakterie. Chcąc zatem chronić swoją jamę ustną, na przykład po wyleczeniu wszystkich zębów, warto między innymi unikać picia z tej samej butelki co inne osoby czy używania tych samych sztućców.

Przede wszystkim jednak znaczenie mają działania profilaktyczne skupiające się na zachowaniu higieny jamy ustnej. Doraźną korzyścią z tego, niezwykle ważną, jest też poczucie komfortu, czystości i świeżości oraz świeży oddech, niezwykle ważny w kontekście kontaktów interpersonalnych. Wiele osób uskarża się na niemiłą woń z ust -  w takich przypadkach trzeba upewnić się, czy dobrze dba się o higienę. Być może szczotkowanie zębów jest niedokładne, nie pozwala docierać we wszystkie miejsca w jamie ustnej, a zdecydowanie jest to potrzebne. Jak mówią specjaliści, większość bakterii nie znajduje się na zębach, trzeba zatem czyścić także język, a nawet wnętrze policzków - można do tego użyć specjalnych lub zwyczajnych szczoteczek, ważne, by w ogóle to robić. Niezwykle ważne, dla zachowania świeżego oddechu oraz zapobiegania próchnicy, jest też stosowanie nici dentystycznej.

Więcej porad na ten temat można znaleźć na smileup.pl.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://smileup.pl
Dodano: 2022-12-09
Telefon: 603 266 466
Miejscowość: Warszawa
Adres: Romaszewskiego 10
Kod pocztowy: 01-892

Źródła:
https://smileup.pl/zapobieganie-profilaktyka-i-leczenie-prochnicy-zebow/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18