Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Apteka Pod Gwiazdą

Actisoftin i inne farmaceutyki czy domowe sposoby na zajady?


Różnego rodzaju zmiany chorobowe pojawiające się w obrębie ust, choć często niegroźne, są bardzo uciążliwe. Powodują nieestetyczny wygląd, a jeszcze większym problemem jest fakt, że pękają podczas jedzenia, mówienia czy otwierania ust na przykład podczas ziewania, powodując ból oraz trudniej się gojąc. Dotyczy to nie tylko opryszczki, problemu wielu osób, ale też zajadów, o których mówi się mniej, ale one także występują dość często. Jak z nimi walczyć?

Problem z zajadami może dawać się we znaki nawet jeszcze bardziej niż opryszczka, ona bowiem nierzadko jest umiejscowiona poniżej lub powyżej wargi, zatem nie jest tak mocno narażona na uszkodzenia i pękanie w czasie poruszania ustami. Zajady zaś pojawiają się w ich kącikach, często w obu naraz, boląc i szczypiąc nawet gdy nie otwiera się ust. Są co prawda mniej widoczne niż opryszczka, ale bardzo uciążliwe, tym bardziej że także mają tendencje do nawracania, co ma związek między innymi z osłabioną odpornością. Poza tym fakt, że mówi się na ich temat raczej niewiele, powoduje, że mające je osoby często nie wiedzą, jak z nimi walczyć.

Służą do tego zaś farmaceutyki, jak i domowe sposoby, przy czym, jak nietrudno się domyślić, te pierwsze działają skuteczniej i szybciej. Po domowe metody warto sięgać jako po pierwszą pomoc wtedy, gdy apteki są zamknięte, choć osoby mające tendencje do nawracania zajadów powinny zawsze mieć w apteczce dobry preparat. Wiele osób, zmagając się z pękniętymi kącikami ust, sięga po maść z witaminą A, lepszym wyborem może być jednak specjalny krem czy maść na zajady, mające skład typowo przeciwdziałający temu problemowi. Takie działanie ma między innymi oferowany przez Aptekę Pod Gwiazdą Actisoftin, który dzięki temu pozwala rozprawić się z problemem szybko.

A jakie są znane domowe metody? To między innymi smarowanie zmienionych miejsc sokiem z ogórka, poprzez pocieranie ich plasterkami warzywa - taki zabieg warto wykonywać wiele razy w ciągu dnia. Plusem tej metody jest fakt, że szybko można odczuć ulgę od bólu i pieczenia.

Inna polecana metoda to smarowanie kącików ust, najlepiej na noc, miodem, który ma, jak wiadomo, działanie kojące, regenerujące i antybakteryjne. Do miodu warto dodać odrobinę tranu. Polecane są też papki z drożdży, bogatych w witaminy z grupy B. Najlepsze efekty dają jednak farmaceutyki.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://aptekapodgwiazda.pl/
Dodano: 2022-12-31
Telefon: 500 623 943
Miejscowość: Nowa Sarzyna
Adres: Azalii Pontyjskiej 2a
Kod pocztowy: 37-310

Źródła:
https://aptekapodgwiazda.pl/actisoftin-krem-na-zajady-8-g.html


Podobne Firmy

Sowińska Podlasek Sp. z o.o.
ul. 35302 Rzeszów, Litewska 12
Używane Kompresory
ul. 39200 Dębica, Drogowców 7
gigantsport.pl
ul. 37600 Lubaczów, Rynek 27