Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


KRZYSZTOF PEŚLA Kancelaria Adwokata Niemieckiego - Rechtsanwaltskanzlei

Założenie firmy w Niemczech z Polski - krok po kroku


Coraz więcej polskich przedsiębiorców dostrzega korzyści, jakie daje przeniesienie  lub otwarcie firmy poza granicami kraju. Głównym powodem takich działań jest ograniczenie kosztów składkowych, które w Polsce są znaczne oraz stale rosną. Opłaty typu odpisy z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego nie są pobierane chociażby w Niemczech. Jednocześnie właściciel biznesu może korzystać z szeregu ulg i zwolnień podatkowych. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na założenie działalności na terenie któregoś z niemieckich landów.

Dziś proces rejestracji przedsiębiorstwa poza Polską można przeprowadzić zdalnie. Należy jednak pamiętać o spełnieniu kilku podstawowych wymogów. Priorytetem jest dostosowanie się do lokalnego prawa. W przypadku kraju, w którym obowiązuje rejonizacja, trzeba uwzględnić zarówno ogólne zasady ustalone przez ustawodawcę, jak i wytyczne lokalne. Jeśli samodzielne śledzenie podstawy prawnej to kłopot, można udać się po pomoc z zewnątrz. Świadczy takową kancelaria ogłaszająca się na stronie pesla.pl. Jej kadra udziela porad nie tylko stacjonarnie, ale również online. Proponowane usługi mogą mieć formę jednorazowego wsparcia lub też być oparte na stałej współpracy.

Kolejnym krokiem, jeśli chodzi o udane założenie firmy w Niemczech, jest zdobycie realnego adresu, niezbędnego do zarejestrowania działalności oraz ubieganie się o potrzebne pozwolenia. Jeśli przedsiębiorca posiada w Polsce rodzinę, w tym dzieci, może też wnioskować o przyznanie dodatków socjalnych, o ile jego sytuacja na to pozwala. O możliwe ulgi warto ubiegać się też przy rozliczeniu rocznym. Kwoty odpisów podatkowych za granicą stanowią nieraz znaczne uzupełnienie domowego budżetu.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.pesla.pl/
Dodano: 2023-01-14
Telefon: 91 421 37 99
Miejscowość: Szczecin
Adres: Panieńska 19
Kod pocztowy: 70-535

Źródła:
https://www.pesla.pl/firmawniemczechoferta.html


Podobne Firmy

Averto Sp. z o. o.
ul. 70-433 Szczecin, Śląska 32a
FCE.PL
ul. 72200 Nowogard, Osiedlowa 3
Global Machinery
ul. 78520 Złocieniec, Gdyńska 5