Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


TRUST MY SISTER

Pielęgnacja włosów niskoporowatych - jak powinna wyglądać?


Niewątpliwie wśród polskich kobiet dominują włosy wysokoporowate, które na pierwszy rzut oka można rozpoznać po ich zmierzwieniu, braku gładkości, matowości i wrażeniu, że są bez życia. Często są to też pasma zniszczone - stały się wysokoporowate, czyli z mocno rozchylonymi łuskami, najczęściej na skutek braku odpowiedniej pielęgnacji czy inwazyjnych procedur, jak koloryzacja i rozjaśnianie. Niemniej jednak włosy niskoporowate, czyli gładkie, mające mocno przylegające do siebie łuski, także się zdarzają, między innymi wśród posiadaczek naturalnego koloru.

Takie włosy wcale nie są bezproblemowe. Choć są gładkie i ładne, nie puszą się i nieraz pięknie błyszczą, w kompleksy ich posiadaczki najczęściej wprawia tendencja do utraty objętości. Problem ten jest mniej odczuwalny gdy włosy są gęste i grube, posiadaczki cienkich pasm zaś mają na co narzekać. W dodatku przylegające do głowy włosy mogą wyglądać na nie do końca świeże... Jak to zmienić?

Kluczem jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja włosów niskoporowatych. Musi ona dostarczać porcję odżywienia i odżywienia, jakiego potrzebują pasma każdego typu, także takiego, a jednocześnie nie obciążać. Doskonale sprawdzają się tu kosmetyki naturalne, gdyż chemiczne prawie zawsze zawierają obciążające substancje, na czele z silikonami, które obklejają włosy, co ma sprawiać wrażenie, że są one odżywione - podczas gdy są jedynie śliskie i bardziej błyszczące. Dobre kosmetyki realnie odżywiają włosy, gdyż zawarte w nich substancje wnikają w ich głąb - dzięki temu też unika się ich obciążania. Na najlepsze efekty zaś można liczyć jeśli sięgnie się typowo po kosmetyki do włosów niskoporowatych, a są one coraz lepiej dostępne - na stronie trustmysister.com oraz w popularnych drogeriach, co ma też związek ze stale rosnącym popytem na nie.

Dbając o włosy takiego rodzaju, wiele kobiet szuka też sposobu na zapewnienie im długotrwałej objętości. Z mającymi dawać ją preparatami trzeba jednak uważać, bo wiele z nich ma chemiczny skład - pianki czy spraye często są wysuszające, zatem mogą faktycznie dodawać objętości, ale za cenę utraty nawilżenia. Znacznie lepiej będzie postawić na inne, łatwo dostępne metody, jak nawijanie włosów na wałki czy suszenie na okrągłej szczotce. Można też wybrać naturalne produkty do stylizacji, które nie zrobią pasmom (ani skórze głowy) krzywdy.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://trustmysister.com/
Dodano: 2023-01-28
Telefon: 338219215
Miejscowość: Wilkowice
Adres: Ziołowa 29
Kod pocztowy: 43-365

Źródła:
https://trustmysister.com/wlosy-niskoporowate


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12