Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

DRILL TEAM Odwierty

Odwierty geotermalne – rodzaje i cennik


Wielu właścicieli domów jednorodzinnych chce korzystać z nowoczesnych, wydajnych urządzeń grzewczych, takich jak gruntowa pompa ciepła. Sprzęt jest ekologiczny, nie generuje zanieczyszczeń, więc nie wymaga osobnego pomieszczenia typu kotłownia.

Aby instalacja poprawnie działała, należy przygotować specjalne wnęki w ziemi. W ich wnętrzu montuje się sondy gruntowe (rury wypełnione roztworem glikolowym, które odbierają ciepło z gruntu). Odległość od ogrzewanego obiektu oraz innych sieci zaopatrzenia, nie może być mniejsza niż 1,5 metra, dlatego też najlepiej zaplanować odwierty jeszcze przed postawieniem fundamentów. W niektórych przypadkach można zamontować więcej niż jedną sondę. Wtedy ich rozmieszczenie zależy od długości urządzenia. Decyzję o miejscu instalacji powinien podjąć specjalista. Warto dodać, że istnieje możliwość umieszczenia sond pod budynkiem, co może zainteresować osoby, które dysponują małym terenem.

Wyróżnia się dwa rodzaje odwiertów pod pompy ciepła, mianowicie:

  • poziome – wymagają większej działki (nawet o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych), ponieważ sondy są montowane w układzie horyzontalnym. Poza tym posesja nie może być obsadzona, zabetonowana czy utwardzona. Wydajność sprzętu zależy od właściwości gruntu i warunków panujących na danym terenie. Wariant najczęściej stosowany przez fabryki,

  • pionowe – sondy są instalowane w pionie, więc układ sprawdzi się na mniejszej przestrzeni. Działkę można dowolnie zagospodarować. Przygotowanie otworów wymaga specjalistycznej maszyny. Urządzenie gwarantuje dobrą efektywność działania przez cały rok, niezależnie od rodzaju gruntu.

Na cenę wykonania odwiertów wpływa między innymi głębokość i zastosowane wiertło. Wiertło hydrauliczne stosuje się do standardowych warunków geologicznych i jest najtańsze, podczas gdy koszt wiertła diamentowego jest najwyższy, a samo urządzenie wykorzystuje się na trudnym terenie. Nie bez znaczenia jest także model urządzenia. Kolektory pionowe są dużo droższe niż poziome.

Na stronie internetowej drillteam.pl została przedstawiona oferta firmy, która wykonuje odwierty geotermalne. Cennik usług jest przygotowywany indywidualnie po zapoznaniu się z rodzajem gruntu i wymaganiami zleceniodawcy. W celu poznania szczegółów należy skontaktować się z przedstawicielem przedsiębiorstwa.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://drillteam.pl/
Dodano: 2023-02-20
Telefon: +48 722148498
Miejscowość: Gronowo Elbląskie
Adres: Nogat 19
Kod pocztowy: 82-335

Źródła:
https://drillteam.pl/services/odwierty-pod-pompy-ciepla/


Podobne Firmy

Nowoczesny Angielski
ul. 82300 Elbląg, Garbary 1
Transport Przeprowadzki ADAM Kacper Wojtyński
ul. 82300 Elbląg, ul. Polna 2
Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
ul. 10117 Olsztyn, 1 Maja 5A