Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

Uzależnienie od opium i innych narkotyków


Skąd bierze się narkomania? Jest wiele powodów, dla których ludzie sięgają po narkotyki. Jeśli już do tego dojdzie, warto bezzwłocznie zdecydować się na terapię. To sposób na zerwanie z uzależnieniem i rozpoczęcie nowego, lepszego życia.

Wśród najczęściej spotykanych substancji uzależniających znajduje się opium. Można przyjmować je na kilka różnych sposobów. Niektórzy je piją, palą, wstrzykują pod skórę lub bezpośrednio do żyły. Niezależnie od formy, już po pierwszej dawce można się uzależnić. Opiaty silnie działają, najpierw wprawiając narkomana w euforyczny nastrój, następnie prowadząc do apatii i bezsenności. Przedawkowanie wiąże się z wieloma dokuczliwymi konsekwencjami, takimi jak:

  • utrata przytomności i spowolnienie pracy serca,
  • wymioty, gorączka, osłabienie fizyczne,
  • ból głowy i mięśni,
  • zahamowanie czynności ośrodka oddechowego w mózgu.

Narkomania prowadzi do rozpadu relacji międzyludzkich, utraty pracy i wielu innych życiowych dramatów. Dzieje się tak, ponieważ narkomanowi zależy wyłącznie na substancji uzależniającej i ucieczce od realnego życia. Jak poradzić sobie z tym problemem? Ofertę dla osób znajdujących się w takiej sytuacji przygotował ośrodek leczenia uzależnień. W walce z nałogiem pomaga wówczas wykwalifikowany personel medyczny.

Pierwszym etapem leczenia jest przeprowadzenie detoksu. Polega on na całkowitym odstawieniu substancji powodującej uzależnienie. To trudne doświadczenie zarówno dla psychiki, jak i ciała. Zalecane jest picie dużej ilości wody i stopniowe odtruwanie organizmu. Trzeba uważać na swoją dietę, być przygotowanym na mdłości i wymioty.

Bardzo ważną częścią leczenia są spotkania z terapeutą. Pozwalają one na monitorowanie stanu psychicznego chorego. Specjalista zadaje pytania, które prowokują narkomana do myślenia i znajdowania przyczyn nałogu. Bardzo często zaliczają się do nich trudności w radzeniu sobie ze stresem, niskie poczucie własnej wartości, chęć zaimponowania rówieśnikom oraz problemy rodzinne. Na stronie internetowej klinika.osrodek-oaza.pl przedstawiono więcej informacji na ten temat.

Aby żyć bez nałogu trzeba dobrze radzić sobie z własnymi emocjami. Oznacza to przede wszystkim dostrzeganie ich i panowanie nad swoimi reakcjami. W trakcie terapii można nauczyć się bezpiecznych metod na uporanie się ze stresem. Ponadto spotkania terapeutyczne dają motywację do zmian oraz zwiększają pewność siebie chorego.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/
Dodano: 2023-05-12
Telefon: 721 70 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Źródła:
https://klinika.osrodek-oaza.pl/opium-historia-jednego-z-najstarszych-narkotykow/


Podobne Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
ul. 85010 Bydgoszcz, Dworcowa 100
Zwiedzaj Toruń
ul. 87100 Toruń, Bażyńskich 8
Amber Store
ul. 82200 Malbork, Główna 16