Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Biocent Sp. z o.o.

Jak wyglądają coalescence separators?


Osoby planujące zakup i montaż profesjonalnych zbiorników retencyjnych mogą na samym początku zainteresować się tym, co przygotowano dla nich na stronie internetowej biocent.com.pl. Witryna ta należy do firmy, która zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisowaniem urządzeń, takich jak, chociażby, zbiorniki retencyjne. 

Każdy klient, który zgłosi się do tego miejsca, może mieć pewność, iż zostanie potraktowany w bardzo profesjonalny sposób. Pracownicy są osobami doświadczonymi w swojej branży, nastawionymi na udany dialog z kupującym. 

Wyrobami, jakie można kupić w tym miejscu, są, na przykład, separatory koalescencyjne, po angielsku nazywane coalescence separators. Są one urządzeniami stosowanymi w procesach separacji cieczy i cząstek stałych z gazu lub cieczy. Ich głównym celem jest skuteczne oddzielenie kropel płynu lub innych cząsteczek z przepływającego medium.

Podstawową zasadą działania separatorów jest wykorzystanie sił koalescencji, które sprawiają, że płyn lub fragmenty stałe łączą się w większe agregaty, które są łatwiejsze do oddzielenia. Separator składa się z jednego lub kilku poziomów, w których występują elementy, takie jak wkłady z włókniny, płaszczyzny koalescencyjne, siatki lub płytki.

Podczas przepływu gazu lub cieczy przez to urządzenie, cząsteczki napotykają elementy koalescencyjne. W wyniku kontaktu z nimi kropelki zaczynają łączyć się ze sobą, tworząc większe skupiska. W miarę przepływu przez kolejne etapy separatora, agregaty te stają się większe i cięższe.

Separator jest szeroko stosowany w różnych branżach, takich jak przemysł chemiczny, petrochemiczny, rafineryjny, spożywczy, farmaceutyczny, czy też energetyczny. Jego zastosowanie może obejmować odseparowywanie oleju od gazu, oczyszczanie ścieków, usuwanie cząstek stałych z powietrza czy separację emulsji.

Kluczowe zalety separatorów obejmują skuteczne rozdzielanie drobnych cząstek lub kropel cieczy, wysoką wydajność, łatwość obsługi i konserwacji oraz zdolność do pracy w różnych warunkach procesowych. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od rodzaju przepływającego medium, składu cząstkowego, wymagań separacji oraz innych czynników specyficznych dla danej aplikacji.

Każda zakupiona w hurtowni część otrzymuje gwarancję. Można skorzystać także z serwisu, który oferuje przeglądy techniczne i naprawy. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://biocent.com.pl
Dodano: 2023-06-13
Telefon: 517466370
Miejscowość: Lublin
Adres: Do Dysa 5
Kod pocztowy: 20-149

Źródła:
https://biocent.com.pl/en/hydrocarbon-separator/


Podobne Firmy

Gabinet Medycyny Estetycznej
ul. 20801 Lublin, Żołnierska 7
Uczelnia Państwowa Im.Szymona Szymonowica w Zamościu
ul. 22400 Zamość, Pereca 2
Abak System Sp. z o. o.
ul. 20411 Lublin, Wolska 11A