Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Macromedica Centrum Medyczne

Badanie USG ciąży w Warszawie — w jakim terminie należy je wykonywać?


Ultrasonografia jest badaniem w pełni bezpiecznym, mającym na celu sprawdzenie prawidłowego rozwoju płodu. Istnieje kilka rodzajów USG wykonywanych na różnych etapach ciąży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda ciężarna powinna poddać się badaniu w odgórnie określonych terminach.

Jak wygląda badanie USG u kobiet w ciąży?

Lekarz ginekolog przeprowadza dwa rodzaje USG — do 10. tygodnia ciąży lub w celu dokonania pomiarów długości szyjki macicy stosowane jest tzw. USG przezpochwowe (transwaginalne). Z kolei w późniejszym okresie zalecane jest badanie przez powłoki brzuszne, które jest bezpieczniejsze oraz pozwala uzyskać dokładniejszy obraz macicy i rozwijającego się wewnątrz płodu. 

Czy USG w ciąży jest obowiązkowe?

Zgodnie z wytycznymi określonymi przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) ciężarna kobieta powinna poddać się co najmniej trzem podstawowym badaniom ultrasonograficznym. Mowa o USG genetycznym, USG połówkowym i USG wykonywanym w II trymestrze. Najczęściej tego rodzaju diagnostyka jest przeprowadzana w następujących okresach ciąży:

  • do 10. tygodnia (podczas pierwszej wizyty w celu potwierdzenia obecności zarodka),
  • między 11. a 14. tygodniem,
  • między 18. a 22. tygodniem,
  • między 28. a 32 tygodniem,
  • po 40. tygodniu (ciąża po terminie).

Ponadto przyszła mama może zdecydować się na dodatkowe badania, m.in. prenatalne, echo serca dziecka czy test Manninga.

Gdzie w Warszawie przeprowadzane jest USG ciąży prywatnie?

W klinice MacroMedica zlokalizowanej na warszawskim Mokotowie przyjmuje wielu specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Lekarz podczas wizyt kontrolnych wykonuje badanie ultrasonograficzne ciąży (przezpochwowe oraz powłok brzusznych). Na stronie zamieszczono szczegółowy cennik i opis przeprowadzanego badania. Pacjenci mogą umówić termin wizyty poprzez kontakt telefoniczny lub online. Klinika jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 aż do 20.00, dzięki czemu każda pacjentka, bez względu na plan dnia, jest w stanie zapisać się na dogodną dla niej godzinę. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://macromedica.pl/
Dodano: 2023-06-18
Telefon: 22 841 06 79
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754

Źródła:
https://macromedica.pl/usg-ciazy-warszawa/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18