Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Mollyflex

Dla kogo są materace twarde H5?


Twardość materaca to jedna z jego najważniejszych cech - głównie pod tym kątem dobiera się produkty, co ma zapewnić komfort snu, ale i wpłynąć na zdrowie. Odpowiedni dobór stopnia twardości materaca do indywidualnych potrzeb, przede wszystkim do wagi przyszłego użytkownika, jest kluczowy. Jeśli będzie on skrajnie zły, można zapomnieć o wydajnym śnie i wygodnym wypoczynku, a nawet narazić się na problemy ze zdrowiem.

Jak to możliwe? Nie ma w tym żadnej przesady. Zbyt miękki materac, wybrany na przykład dla osoby o dużej wadze, sprawi, że będzie ona się w nim zapadać, co uniemożliwi przyjęcie wygodnej, naturalnej pozycji i doprowadzi do konieczności ciągłego napinania mięśni. Mogą też pojawić się problemy ze wstawaniem z łóżka. Konsekwencją są bóle mięśni, kręgosłupa oraz nawet pogłębianie się problemów z nim w przypadku, gdy dawały się we znaki wcześniej. Takim osobom polecane są materace twarde, H5 lub H4. Jednocześnie takiej twardości nie mogą wybierać osoby o mniejszej wadze, ponieważ zwyczajnie nie wyśpią się na takim twardym podłożu. Poza tym u nich również mogą pojawić się różnego rodzaju bóle, a nawet... problemy z krążeniem krwi, powodowane przez nadmierny nacisk na ciało.

Twarde materace polecane są zatem osobom z problemami z kręgosłupem i innymi dolegliwościami ortopedycznymi, a także o sporej wadze, przekraczającej np. 100 kg. Takie osoby mogą też uskarżać się na fakt, że na ich materacach o mniejszej twardości szybko powstają stałe odgniecenia, przez co zmieniają one swój kształt i nie są już tak wygodne jak na początku. Producenci twardych materacy dbają, by nie dochodziło do takich niekorzystnych zjawisk, stosując wytrzymałą strukturę oraz dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu są one w stanie wytrzymywać znaczne obciążenie i długotrwały nacisk - niestraszne jest im nawet ciągłe przewracanie się na łóżku użytkownika. Takie artykuły są też zatem dobrym wyborem dla osób poszukujących trwałego rozwiązania - ma to duże znaczenie, gdyż dobre materace nie należą do najtańszych.

By zapewnić sobie pełen komfort i zadowolenie, warto też stawiać na produkty odpowiednie pod innymi kątami, np. zapewniające dobre odprowadzanie wilgoci i wentylację - osoby o większej wadze zwykle mocniej się pocą. Szeroki wybór godnych polecenia produktów, odpowiadających na różne potrzeby, można znaleźć na stronie mollyflex.pl.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://mollyflex.pl/
Dodano: 2023-09-18
Telefon: 22 2986686
Miejscowość: Warszawa
Adres: Polna 50
Kod pocztowy: 00-644

Źródła:
https://mollyflex.pl/kategoria/materace/twarde-twardosc/


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18