Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Trust Bydgoszcz

Prowadzący rozwody adwokat z Bydgoszczy - w czym może pomóc?


Sprawy rozwodowe należą do najtrudniejszych, jakie rozstrzygane są na salach sądowych. Trudno się temu dziwić, jest to zamknięcie pewnego rozdziału życia, często obejmującego wiele lat i nawet jeśli małżonkowie nie są ze sobą zbyt skonfliktowani, na pewno przynajmniej jedna ze stron czuje rozczarowanie, iż związek skończył się w ten sposób. Poza tym do ustalenia jest wiele kwestii, jak podział majątku, opieki nad dziećmi, alimenty. Dobry adwokat zajmie się tym wszystkim z największym zaangażowaniem.

Nie może być inaczej, gdyż wszystkie te kwestie mają olbrzymi wpływ na dalsze życie stron. Dotyczy to zwłaszcza kwestii majątku oraz alimentów - jeśli otrzyma się zbyt niskie świadczenia, można mieć problem z utrzymaniem dotychczasowego poziomu życia, a nawet utrzymaniem się w ogóle. Kluczowe jest zatem dokładne przedstawienie sprawy przed sądem, omówienie swojej sytuacji, nieraz nawet potrzebne jest przedstawienie rachunków, np. związanych z utrzymaniem dzieci. Prowadzący rozwody w Bydgoszczy adwokat z Kancelarii Adwokackiej Trust we wszystkim tym pomoże, podpowiadając klientom najlepsze dla nich rozwiązania, choćby w zakresie tego, czy warto walczyć z drugą stroną, czy może lepiej będzie zdecydować się na polubowne rozstrzygnięcia - także w zakresie mediacji.

Interesującą opcją, jaką może podpowiedzieć klientowi adwokat, jest też kwestia, o jakiej często zapomina się lub nie wie - alimenty na współmałżonka. Wbrew pozorom, jest to rozwiązanie stosowane nie tylko w przypadku bardzo zamożnych osób. Jeśli przed sądem uda się wykazać, że ustanie małżeństwa z winy drugiej strony powoduje popadnięcie w niedostatek, alimenty mogą być zasądzone nie tylko na dzieci, ale też na poszkodowanego byłego małżonka.

Oczywiście jedną z ważniejszych spraw w przypadku rozwodów jest też ustalenie opieki nad dziećmi. W większości przypadków opiekę nad nimi przejmuje matka, ale wcale nie musi tak być. Adwokat może pomóc w ubieganiu się o opiekę także ojcu gdy jest to przez niego pożądane oraz ma uzasadnienie.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://www.trust.bydgoszcz.pl
Dodano: 2023-09-19
Telefon: 792 103 785
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Rumińskiego 6
Kod pocztowy: 85-030

Źródła:
http://www.trust.bydgoszcz.pl/sprawy-rozwodowe-i-podzial-majatku


Podobne Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
ul. 85010 Bydgoszcz, Dworcowa 100
Zwiedzaj Toruń
ul. 87100 Toruń, Bażyńskich 8
Amber Store
ul. 82200 Malbork, Główna 16