Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


AC Porath Sp. z o.o.

Postępowanie celne - co warto wiedzieć?


Import i eksport towarów nie może odbywać się w przypadkowy sposób. Osoby podejmujące się takich transakcji muszą pamiętać o dopełnieniu koniecznych procedur, szczególnie gdy chodzi o przepływ towarów poza Unią Europejską, kiedy to obowiązują procedury celne. Dobra wiadomość jest jednak taka, że można w tym skorzystać z fachowej pomocy - choć oczywiście podstawy prawa trzeba znać.

Postępowanie celne opiera się na wielu kwestiach, a jedną z ważniejszych przyczyn obowiązywania przepisów, nieraz rygorystycznych, jest konieczność ochrony interesów poszczególnych państw. Towarów nie można ani eksportować, ani importować bez żadnych ograniczeń, gdyż mogłoby to zaszkodzić gospodarce kraju, stąd obecność wielu przepisów, nakładających na importerów i eksporterów obowiązek między innymi dokonywania odpowiednich zgłoszeń. Przewożone towary muszą być też kategoryzowane oraz wskazywane, między innymi poprzez nadawanie im odpowiednich statusów - wszystkie te kwestie regulują rozmaite ustawy i kodeksy. Zgłaszając się do agencji celnej, można liczyć na fachową wiedzę jej pracowników i pomoc na każdym etapie, na przykład jeśli chodzi o formalności, nadanie statusu towarom czy sprawdzenie, jakie są ograniczenia w zakresie ich przepływu. Na skorzystanie z fachowych usług decydują się zatem osoby niemające dużej wiedzy w tym zakresie, początkujące w dziedzinie eksportu czy importu, ale też chcące uprościć całe postępowanie i przyspieszyć działania. Powierzając sprawy formalne agencji celnej można samodzielnie się tym nie kłopotać, zajmując się działalnością właściwą.

Firma opisana na stronie internetowej dostępnej pod adresem acporath.com oferuje kompleksowe usługi, łącznie z np. składowaniem towarów.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://acporath.com
Dodano: 2023-10-15
Telefon: 58 6888686
Miejscowość: Gdynia
Adres: Świętojańska 43
Kod pocztowy: 81-391

Źródła:
https://acporath.com/agencja-celna/procedury-celne/
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-1921-11-64,16880968.html

Podobne Firmy

Agencja Reklamowa BrandTailors
ul. 80369 Gdańsk, Al. Rzeczypospolitej 4
Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe
ul. 84104 Jastrzębia Góra, Górna 3
Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
ul. 82200 Malbork, Głowackiego 111