Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Gierczycka

Kancelaria adwokacka w Katowicach: rozwody wymagają dobrego przygotowania


Jak odpowiednio przygotować się do sprawy rozwodowej? Przede wszystkim należy znać obowiązujące w Polsce przepisy. Każde rozstające się małżeństwo musi ustalić między sobą wiele kwestii, na przykład tych związanych z opieką nad dziećmi i podziałem majątku. Sprawy te regulowane są prawnie. Zadaniem sądu jest dbanie o bezpieczeństwo małoletnich i uczestniczenie w sprawiedliwym rozdzieleniu wspólnych dóbr.

Do wszczęcia procedury rozwodowej konieczne jest złożenie pozwu. Musi zawierać dane małżonków oraz wskazywać czy rozwodzą się z orzekaniem o winie, czy za porozumieniem stron. Dopełnieniem formalności na zlecenie klienta może zająć się kancelaria adwokacka. Rozwody w Katowicach z orzekaniem o winie najczęściej odbywają się w sytuacji, gdy mąż lub żona stosuje przemoc oraz swoim brakiem zaangażowania bezpośrednio przyczynia się do rozstania. W przypadku toksycznego zachowania i stanowienia niebezpieczeństwa dla dzieci sąd może zarządzić ograniczenie lub całkowite pozbawienie władzy rodzicielskiej.

W kancelarii prawnej odbywają się konsultacje, na których można wstępnie dowiedzieć się, jak wygląda rozwód i w jaki sposób się do niego przygotować. W sprawach związanych z orzekaniem o winie lub opieką nad dziećmi warto przedstawić adwokatowi dowody i wszystkie fakty dotyczące rodziny. Dla przykładu, zdradę udowadniają zdjęcia, nagrania, wiadomości tekstowe wysyłane między kochankami.

Na stronie internetowej pod linkiem gierczycka.pl znajduje się opis usług kancelarii adwokackiej, której specjalizacją są sprawy rozwodowe i rodzinne. Jeżeli klient nie zgadza się z wyrokiem sądu może starać się o apelację. Najprostsze postępowania o rozwód rozpatrywane są średnio od dwóch do trzech miesięcy.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://gierczycka.pl/
Dodano: 2023-11-24
Telefon: 662 199 191
Miejscowość: Katowice
Adres: Kościuszki 6
Kod pocztowy: 40-049

Źródła:
https://gierczycka.pl/


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. 43200 Pszczyna, Piastowska 3
Netpaka.eu
ul. 42700 Lubliniec, Powstańców Śląskich 54
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. 42700 Lubliniec, Kasztanowa 12