Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


AZTECH

Przenośnik taśmowy | AZTECH


Separatory magnetyczne są jedną z propozycji w ofercie firmy AZTECH. To urządzenia przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z transportowanych materiałów przy pomocy przenośnika taśmowego.

Wszechstronne zastosowanie

Magnetyczne separatory mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzą się między innymi przy:

  • recyklingu metali
  • surowcach mineralnych
  • ceramice
  • tworzywach sztucznych
  • substancjach chemicznych
  • surowcach rolniczych.

Użytkowanie separatorów pozwala na separację elementów metalowych z odpadów komunalnych, biomasy leśnej i rolniczej, odpadów elektrycznych i elektronicznych, odpadów pohutniczych i z przetopu oraz przy separacji elementów wytwarzanych w odlewniach, elektrowniach i złomowiskach. Każdy przenośnik taśmowy podtrzymuje separator, zapewniając pole magnetyczne o odpowiedniej mocy i zasięgu. Ma to także wpływ na bezpieczeństwo środowiska pracy. Duże elementy metalowe usuwane są automatycznie i bezproblemowo. Niezawodny napęd i wysokiej klasy łożyska gwarantują niezawodność i gotowość do pracy ciągłej przez wiele roboczogodzin.

Separatory dopasowane do potrzeb

Separatory produkowane są w różnych rozmiarach oraz kształtach, aby można było je dopasować do konkretnego typu prac. Można też mieć większą pewność, że konkretny przenośnik taśmowy idealnie zadziała w parze z separatorem. Separatory dzieli się ze względu na typ magnesu na jakim opiera się konstrukcja. Dostępne są:

  • magnesy ferrytowe gwarantujące duży zasięg działania
  • magnesy neodymowe zaliczane do najbardziej precyzyjnych
  • elektromagnesy przemysłowe wykorzystywane do aplikacji o dużej wydajności.

W trakcie ustalania wielkości i mocy magnesu bierze się pod uwagę szerokość przenośnika taśmowego oraz grubość warstwy materiału, jaki się na nim znajduje. Należy pamiętać o tym, że skuteczność separatora jest największa, gdy znajduje się blisko surowca. Szerokość urządzenia powinna być także zbliżona do szerokości przenośnika taśmowego. W razie jakichkolwiek pytań klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w wyborze oraz w dostosowaniu najlepszego rozwiązania.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://aztech24.pl/
Dodano: 2019-11-30
Telefon: +48 694 902 821
Miejscowość: Kędzierzyn Koźle
Adres: Powstańców 70
Kod pocztowy: 47-220

Źródła:
http://aztech24.pl/sprzedaz/separatory-magnetyczne


Podobne Firmy

Proinspect Group Marek Złoto
ul. 45837 Opole, Wspólna 3A
K2-dzwig
ul. 48304 Nysa, Nowogródzka 6
Graintech Sp. z o.o.
ul. 49318 Skarbimierz-Osiedle, Akacjowa 2E