Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Odwodnienie dachów płaskich - jak zrobić to prawidłowo?


Dach płaski powinien posiadać specjalne spadki oraz prawidłowy system odprowadzania wody. Jeżeli zabraknie tych dwóch elementów właściciel domu będzie borykał się z problemami. Jakimi? Woda będzie zalegać, co w konsekwencji zakończy się przeciekiem. Czym charakteryzuje się dach płaski? Tego typu dach posiada spadek mniejszy o około dziesięć lub piętnaście stopni. Odwodnienie dachów płaskich stanowiło problem dla wielu ich posiadaczy. Na takich dachach dekarz nie jest w stanie zamontować prawidłowych rynien na uchwytach w dużej odległości od ścian, co praktykuje się przy dachach stromych. Jednak dekarz nie rezygnuje z montażu rynien. W takich sytuacjach zakłada się niewidoczny system odwodnienia z wypustkami, który działa w systemie grawitacyjnym.

Jak prawidłowo odwodnić dach płaski? Dekarz przewiduje kilka opcji do wyboru. Tego rodzaju dach  może posiadać tradycyjne rynny z połaciami, które są nachylone w inne strony budynku. Gdzie zamieszcza się rynny? Artykuły zostają zamocowane przy najniżej położonych krawędziach. Wystający gzyms jest dobrym podkładem. Przy bokach dachu bez rynien dekarz stawia ścianki attykowe, których zadaniem jest ochrona przed zaciekaniem wody. Przykryte blachą zabezpieczają przed dostaniem się wody pomiędzy ściankę attykową i pokryciem dachu.

Z kolei galeco.pl oferuje swoim klientom systemowe odwodnienie dachów płaskich. Na czym to polega? Na zamontowaniu membrany, która stanowi podstawę systemu. Jest artykułem wykonanym z gumy oraz posiada 50- letnią gwarancję żywotności. Wspaniale nadaje się do pokrycia dachów płaskich ze względu na jej kompatybilność z większością podłoży. Aby ją zamontować dekarz nie potrzebuje wielu narzędzi. W celu prawidłowego odwodnienia dachu płaskiego zaleca się zastosowanie gotowych zestawów, które łączą wpust dachowy, rurę i przejście przez ściankę attykową. Monter ceni system za łatwość montażu, niskie koszty eksploatacji i innowacyjne rozwiązanie. Właściciel domu decyduje się na założenie membrany ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://galeco.pl/
Dodano: 2019-12-03
Telefon: 668 476 041
Miejscowość: Balice
Adres: Uśmiechu 1
Kod pocztowy: 32-083

Źródła:
https://galeco.pl/produkty/system-galeco-dachy-plaskie
http://trendydomy.pl/trendy/dachowe-trendy-dachy-plaskie/
http://www.dachyplaskie.info.pl/

Podobne Firmy

Body Camp
ul. 32425 Trzemeśnia, Poręba 38
Stalgar
ul. 31231 Kraków, Siewna 21C
STUDIO GRAFICZNE DOBRY PROJEKT Joanna Buchała
ul. 30837 Kraków, Aleksandry 20