Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Centrum Medyczne MEDGEN

Cena badań na hiperinsulinemię


Hiperinsulinemia to zbyt wysoki poziom insuliny. Może być spowodowany otyłością lub zażywaniem leków. Pojawia się, kiedy we krwi jest zbyt dużo insuliny w stosunku do stężenia glukozy. Zbyt duża produkcja insuliny bywa spowodowana nieprawidłową dietą np. za dużo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przetworzona żywność bogata w tłuszcze trans. Przy takiej diecie stosowanej przez dłuższy czas, organizm staje się niewrażliwy na insulinę. Inne przyczyny powstania insulinooporności to predyspozycje genetyczne oraz długotrwałe zażywanie leków, np. sterydów.

Leczenie hiperinsulinizmu 

Leczenie hiperinsulinizmu zależy od jego przyczyny i obejmuje podawanie leków, zmiany w diecie bądź operację. Pierwotną hiperinsulinemię w większości leczy się zabiegowo, a wtórną – dietą. Należy ograniczyć cukry proste i syrop glukozowo-fruktozowy, unikać wysoko przetworzonych potraw, słodkich przekąsek. Wskazane są regularne posiłki o niskim indeksie glikemicznym, które nie powodują nadmiernego wzrostu poziomu glukozy we krwi, a tym samym nadmiernego wyrzutu insuliny. Należy ograniczyć tłuszcze nasycone. Dąży się do utrzymania prawidłowej masy ciała, bez nadwagi.

Skutki nieleczenia choroby:

  • Rozwój cukrzycy; 
  • Ryzyko pojawienia chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym choroby wieńcowej;
  • Ryzyko rozwoju zespołu policystycznych jajników (PCOS),
  • Większa ilość wydzielanych lipoprotein a w konsekwencji  hipertrójglicerydemia;
  • Wzrost ciśnienia;
  • Niedoczynność tarczycy;
  • Wzrost wagi;
  • Chroniczne zmęczenie.

Choroba często ma podłoże genetyczne. Bardzo często pacjent nie zdaje sobie sprawy, że jego problemy powoduje hiperinsulinemia. Badania, których cena jest adekwatna do poziomu usług i stosowania zaawansowanych testów diagnostycznych, wykonuje specjalistyczna Poradnia Genetyczna MedGen. Badanie 9 genów pozwala ustalić, czy dana osoba jest obciążona ryzykiem zachorowania na tę chorobę. Do zaawansowanych testów diagnostycznych wystarczy pobrana na czczo krew pacjenta.  Uzyskanie materiału do badań jest więc praktycznie bezbolesne. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.medgen.pl/pl/
Dodano: 2020-01-01
Telefon: 501 377 150
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a
Kod pocztowy: 02-954

Źródła:
https://www.medgen.pl/pl/hiperinsulinemia-badanie-warszawa


Podobne Firmy

XBS Logistics S.A.
ul. 05870 Błonie , Pass 20
Beauty-Art
ul. 00012 Warszawa, Zgoda 13
Advantis
ul. 04860 Warszawa, Wspomnień 18