Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Węgier Glass

Robax


Remont mieszkania wymaga wielu przemyślanych decyzji. Najważniejsze jednak, aby wnętrze było przede wszystkim przytulne i ciepłe. Coraz więcej osób decyduje się na montaż kominków, które nadają charakteru wnętrzu, stanowią niezwykły element dekoracyjny, a przy okazji ogrzewają dom. Ważne jest, aby taki rodzaj ogrzewania był bezpieczny, dlatego do produkcji kominków czy pieców stosowane jest szkło kominkowe.

 

Firma Węgier Glass oferuje niezwykle odporne szkło ceramiczne, które swoje właściwości zawdzięcza niskiemu współczynnikowi rozszerzalności cieplnej, dlatego stanowi doskonały materiał do produkcji urządzeń grzewczych.

 

Szkło Robax to przede wszystkim odporne szkło ceramiczne zarówno na wysokie temperatury, jak i uszkodzenia. Tego typu szkło doskonale nadaje się do pracy z ogniem, ponieważ jest niezwykle wytrzymałe na różnice temperatur, jakie zachodzą pomiędzy rozgrzaną stroną szkła a jego brzegiem, który jest zazwyczaj w temperaturze pokojowej. Warto też wspomnieć, że szkło kominkowe, ceramiczne jest też bardzo odporne na tak zwany szok termiczny, który może zostać wywołany np. poprzez polanie rozgrzanego szkła zimną wodą.

 

Montaż i eksploatacja szkła ceramicznego nie różni się niczym od pracy z tradycyjnym szkłem. Podstawowe zasady, jakimi się trzeba kierować to:

  • dokładne ustalenie wymiaru ramy oraz szyby, trzeba wziąć pod uwagę różne współczynniki rozszerzalności cieplnej i dopiero dostosować odpowiedni rozmiar;

  • zaciskając szybę w ramie, należy równomiernie rozłożyć siłę nacisku na całą powierzchnię;

  • w przypadku skrzywionej konstrukcji ramy, należy zastosować trwale elastyczną uszczelkę, która zabezpieczy szybę;

  • w przypadku kontaktu szkła ceramicznego z twardymi materiałami typu metal, należy zastosować przekładkę z elastycznych i termoodpornych materiałów.

 

Czyszczenie szkła ceramicznego jest bardzo proste. Wystarczy użyć odpowiednich środków, przeznaczonych do czyszczenia szkła kominkowego i postępować według instrukcji.

 

Specjaliści z tej firmy służą swoim doświadczeniem i radą, dzięki czemu zakupione szkło Robax służy nabywcom przez długi czas, doskonale spełniając swoją funkcję.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.wegierglass.com.pl
Dodano: 2020-01-29
Telefon: +48 68 374 35 59
Miejscowość: Żary
Adres: Szklarska 39
Kod pocztowy: 68-200

Źródła:
http://www.wegierglass.com.pl/szklo-kominkowe/szklo-kominkowe/robax-kominkowe-plaskie.htmlAutor: Igor Adamski


Podobne Firmy

Tartak Rybojady Lidia Kapała
ul. 66320 Rybojady, Rybojady 15
AKP PROGRESS Spółka z o.o.
ul. 67100 Nowa Sól, K. Szymanowskiego 1C
Adwokat Paweł Polański
ul. 65034 Zielona Góra, Boh. Westerplatte 9