Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz - Alimenty Bydgoszcz


Alimenty są wypłacanymi regularnie świadczeniami na rzecz osób fizycznych od innych osób, które są do tego zobowiązane. Obowiązek ich płacenia może wynikać np. z pokrewieństwa lub powinowactwa. Kancelaria mecenas Pacewicz prowadzi usługi w zakresie szeroko rozumianego prawa rodzinnego. Są to kwestie bardzo delikatne, dlatego wymagają odpowiedniej wiedzy oraz podejścia ze strony adwokata. Kancelaria radcy prawnego pomaga swoim klientom w uzyskaniu alimentów na rzecz zarówno małoletniego, jak i dorosłego dziecka oraz na rzecz współmałżonka. Każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia i analizy prawnej, w związku z tym bardzo często możliwe jest uzyskanie alimentów także przez inne grupy osób, które są do tego uprawnione.

Coraz częściej dochodzi do niepłacenia alimentów przez osoby do tego zobligowane przez sąd. W takiej sytuacji bardzo istotne jest szczegółowe poznanie sprawy przez prawnika. Tylko w taki sposób będzie możliwe rozpoczęcie działań mających na celu ściąganie zaległości od osoby uchylającej się od płacenia świadczeń oraz uzyskanie należnych odsetek.

Ustawodawca nie wymaga, by każdorazowo sprawy alimentacyjne były rozstrzygane przez skład sędziowski. Istnieje możliwość ustalenia alimentów, a także spłacania zaległych zobowiązań poprzez porozumienie stron. W przypadku zdecydowania się na takie rozwiązanie warto rozważyć możliwość zaciągnięcia porady u doświadczonego prawnika, by nie narazić się na wprowadzenie w błąd przez drugą stronę.

Wsparcie na każdym etapie postępowania

Wszystkie realizowane przez bydgoską kancelarię sprawy są objęte kilku etapowym działaniem. Wsparcie prawnika jest realizowane na następujących płaszczyznach:

• omówienie planu działania,
• gromadzenie i analiza materiału dowodowego,
• prowadzenie postępowania sądowego.

Alimenty w Bydgoszczy są możliwe do uzyskania wyłącznie w przypadku dobrze przeprowadzonej rozprawy sądowej. Jest ona zawsze poprzedzona sporządzeniem pozwu. Ważne by odzwierciedlał on faktyczną sytuację prawną osoby, która chce uzyskać alimenty. Użyte w piśmie argumenty oraz reprezentacja prawnika na każdym etapie postępowania zwiększają szanse na uzyskanie zadowalającego werdyktu sądowego przez klienta.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://mecenas-pacewicz.pl/
Dodano: 2020-02-04
Telefon: +48 882 455 020
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Dworcowa 100
Kod pocztowy: 85-010

Źródła:
http://mecenas-pacewicz.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne/


Podobne Firmy

Zwiedzaj Toruń
ul. 87100 Toruń, Bażyńskich 8
Amber Store
ul. 82200 Malbork, Główna 16
Cool Pics Sebastian Siębor
ul. 86260 Unisław, Bruki Unisławskie 79