Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk

Odszkodowanie po wypadku


Sprawne dochodzenie odszkodowań po wypadkach jest specjalnością kancelarii prawniczej Meritum. Zatrudnieni w niej adwokaci obeznani są w prawie cywilnym, dlatego żadna sprawa nie jest dla nich wyzwaniem. Sprawnie uzyskane odszkodowanie po wypadku drogowym albo po wypadku w pracy jest w tym miejscu zagwarantowane. To szczególnie ważne nie tylko dla konkretnej osoby, której dotyczy zdarzenie, ale często też dla jej rodziny, ponieważ zwykle na jakiś czas lub na stałe pogarsza się sytuacja finansowa rodziny.

W zależności od tego, czego dotyczy określony przypadek, należy starannie przygotować się do sprawy z towarzystwem ubezpieczeniowym lub sprawy w sądzie. Zawsze priorytetem jest szczegółowe przeanalizowanie okoliczności towarzyszących konkretnemu zdarzeniu. To pozwala dokładnie dookreślić, jakie dokumenty musi zgromadzić osoba poszkodowana. Trzeba zgromadzić wyłącznie te, które są niezbędne do udowodnienia zasadności poszczególnych świadczeń. Tylko wtedy rekompensata może być proporcjonalna do krzywdy, jakiej doznała osoba poszkodowana. Nawet jeśli od momentu wypadku upłynął już jakiś czas, warto postarać się, by otrzymać stosowną sumę.

Poza wypadkami w pracy oraz wypadkami na drogach najczęściej dochodzi również do wypadków w gospodarstwach rolnych oraz w większych zakładach przemysłowych. Ponadto, o zadośćuczynienie można ubiegać się, kiedy doznano szkody w wyniku upadku na terenie nierównym lub nieodśnieżonym. Niezależnie od tego, czy sprawa w sądzie jest w toku, czy też na przykład ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, zawsze należy zgłosić się do specjalistów, którzy udzielą wsparcia. Wówczas można spodziewać się pomyślnego rozpatrzenia wyznaczonej sprawy. Uzyskana kwota pomoże w:

  • poprawie dotychczasowej sytuacji materialnej, pogorszonej w wyniku wypadku,
  • poniesieniu kosztów powiązanych z leczeniem lub rehabilitowaniem się przez osobę poszkodowaną.

W szczególnych przypadkach, w ramach odszkodowań po wypadkach można liczyć na:

  • pomoc w sprawach dotyczących przyznania renty,
  • wsparcie w uzyskaniu sumy niezbędnej do przekwalifikowania się poszkodowanego,
  • reprezentowanie w sprawach o utracony dochód z powodu częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy.
Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://meritumodszkodowania.pl/
Dodano: 2020-12-24
Telefon: 6364000
Miejscowość: Łódź
Adres: Al.Kościuszki 71
Kod pocztowy: 90-436

Źródła:
https://meritumodszkodowania.pl/


Podobne Firmy

TURBO STAR MAŁGORZATA CIESEK
ul. 92430 Łódź, Jana Onufrego Zagłoby 18
SANKRA
ul. 91071 Łódź, Ogrodowa 72
Orpaz
ul. Łódź,